Program Festivalu Ostravské dny 2009

PÁTEK 21.8.2009
20:00 Vítkovice – vysoké pece, VI. ústředna
PHILL NIBLOCK: PROJECTION & MUSIC
Ostravská banda
Sólisté Ostravského centra nové hudby
Phill Niblock, projekce, elektronika

Sax Mix 
Sethwork 
AYU LIVE (aka As Yet Untitled) 
2 Lips - aka Nameless 
Tow by Tom 
Five More String Quartets 
Poure 
Valence 

SOBOTA 22.8.2009
14:00 – 24:00 Galerie výtvarného umění v Ostravě
MINIMARATON ELEKTRONICKÉ HUDBY

Dramaturgie: Martin Klimeš
Účinkují: Black Hole Factory (D), Boot (CZ), Decolective (CZ), Double Affair (SK), Duo Heinz (CZ), Peter Graham a Ivan Palacký (CZ), Andrés G. Jankowski – 1605munro (D), Petr Kotík (CZ/USA), Napalmed (CZ), Michal Rataj (CZ), Richter & syn (CZ), Sklo (CZ), Lukasz Szalankiewicz (PL)
Ve spolupráci s Galerií výtvarného umění a organizací Bludný kámen

NEDĚLE 23.8.2009
19:00 Dům kultury města Ostravy
ZAHAJOVACÍ KONCERT
Janáčkova filharmonie Ostrava
Petr Kotík, flétna 
Andrej Gál, violoncello 
Claire Wild, soprán 
Peter Rundel, Roland Kluttig, dirigenti

Jakub Polaczyk: „Fanfares Procession“
Morton Feldman: Flute and Orchestra 
Michal Rataj: Raining (inside) 
Rafael Nassif: véus sobre cores
Richard Ayres: No. 30 (NONcerto for orchestra, cello and high soprano)

PONDĚLÍ 24.8.2009
17:00 Janáčkova konzervatoř Ostrava
POČÍTAČOVÉ KOMPOZICE
Phosphor Ensemble 
Daan Vandewalle, Joseph Kubera, klavír
Daniel Skála, cimbál
Conrad Harris, housle
Jaroslav Šťastný a Ivo Palacký, elektronika

Michael Schumacher: Isorhythmic Variations
Samuel Sfirri: for Callum Innes
Phosphor Ensemble: In Real Time
Lejaren Hiller: Sonata No. 3 for Violin and Piano
Peter Graham: A Nap (Funeral Music for Mauricio Kagel)

20:00 Dům kultury města Ostravy
OSTRAVSKÁ BANDA I
Ostravská banda
Hana Kotková, housle
Petr Kotík, Ondřej Vrabec, dirigenti

Charles Ives: The Unanswered Question
Ravi Kittappa: singularities 
Daniel Iglesia: Foniesin Anteconcert 
Diego Soifer: Apenas se va
Wolfgang Rihm: Gesungene Zeit

ÚTERÝ 25.8.2009
17:00 Dům kultury města Ostravy
Z BRATISLAVY
Quasars Ensemble
Ivan Buffa, umělecký vedoucí

Salvatore Sciarrino: Quintettino No. 1 
Karol Nepelski: Trio of forgotten senses
Rebecca Saunders: Stirrings Still II 
Ivan Buffa: Nineteen Eighty-Four
Gregory Emfietzis: How to… corrupt someone
Gérard Grisey: Vortex Temporum I

19:30 Dům kultury města Ostravy
SMYČCOVÝ KVARTET I
DoelenKwartet (Rotterdam)

Caroline Berkenbosch: Monument 38
Andrea Sarto: Hevel 
Patrick van Deurzen: Seven
Wolfgang Rihm: Grave (In Memoriam Thomas Kakuska) 
Wolfgang Rihm: 4. Streichquartett

22:00 Dům kultury města Ostravy
NOČNÍ SÓLA
Joseph Kubera, Daan Vandewalle, klavír
Jacques Dubois, basový klarinet
Robin Hayward, tuba
Hana Kotková, housle
Elliott Sharp, elektrická kytara

Elliott Sharp: Graviton The Boston
Elliott Sharp: Inverted Fields
Pierre Boulez: Anthémes 1
Peter Graham: Three Page Prelude
Robin Hayward: Release, Tone, Redial
Taylan Susam: nocturnes
Roderik de Man: Ecoute, écoute! 
Michael Byron: Dreamers of Pearl

STŘEDA 26.8.2009
17:30 Dům kultury města Ostravy
OSTRAVSKÁ BANDA II
Ostravská banda 
Thomas Buckner, baryton
Milan Osadský, akordeon
Petr Kotík, Peter Rundel, Ondřej Vrabec, dirigenti 

Benjamin Oliver: Suppressing Repression
Joseph Kudirka: Renascence
Petr Bakla: Material and Dreams 
Peter Graham: Brittle Relations
Salvatore Sciarrino: Vento d ombra 

20:30 Dům kultury města Ostravy
SYMFONICKÝ ORCHESTR II
Janáčkova filharmonie Ostrava 
Peter Rundel, Petr Kotík, dirigenti

Elliott Sharp: On Corlear s Hook 
Petr Kotík: Fragment 
František Chaloupka:Naklonit si Nebesa (Smooth the Heaven)
Bernhard Lang:Monadologie II:Der Neue Don Quichotte

ČTVRTEK 27.8.2009
18:00 Kostel sv. Václava 
HLASY & NÁSTROJE
Ostravská banda
Canticum Ostrava
Theo Nabicht, kontrabasový klarinet
John Eckhardt, kontrabas
Katalin Károlyi, mezzosoprán
Milan Osadský, akordeon
Jurij Galatenko, Roland Kluttig, Petr Kotík, dirigenti

Galina Ustwolskaja: Symphony No. 4, Prayer
Michael Winter: recitation, code, and (perhaps) round
Luciano Berio: Sequenza III
John Eckhardt: Music from „Xylobiont“
Nomi Epstein: Solo for Large Ensemble
Galina Ustwolskaja: Symphony No. 4, Prayer / instrumented by Mark Bowden
Donal Sarsfield: Repeat that, repeat (Gerard Manley Hopkins) 
Iannis Xenakis: À Hélène
Chikage Imai: Vectorial Projection II – turning of the lathe 
Gérard Grisey: Anubis / Nout
Hiroki Tsurumoto: light blue
Elliott Sharp: OVOXXOVO


21:30 Klub Parník
BANDITI V PARNÍKU 
Zink & Copper Works
Rezidenti-studenti Ostravských dnů 2009
John Eckhardt, Electric Bass & Beatz
Zdeněk Berger, fujara
Ivica Lvrenčec, zpěv a šargia
Koistinen 

Phill Niblock: Disseminate
Koistinen retro-pop
Zdeněk Berger: improvizace
Ivica Lovrenčec: improvizace
Rezidenti-studenti: improvizace (Etelka Nyilasi, Chikage Imai, Lucie Vítková, Lucie Páchová)
John Eckhardt: FUNKSTEPPA 

PÁTEK 28.8.2009
17:30 Dům kultury města Ostravy
SMYČCOVÝ KVARTET II
O.B.SQ
Fišer Quartet 

Mark Bowden: black yew, white cloud 
Petr Kotík: String Quartet No.1, Erinnerungen an Jan
Christian Wolff: For 2 Violinists, Violist and Cellist
David Kant: Variations for Functions and Divisions of Time – Variation XXI 
Lejaren Hiller: Quartet No. 5


20:30 Dům kultury města Ostravy
Z BUDAPEŠTI
Amadinda Percussion Group
Katalin Karolyi, mezzosoprán

Aurél Holló, Zoltán Váczi: Traditions Part One / The Winning Number, beFORe JOHN7,  beFORe JOHN6
John Cage: Imaginary Landscape No. 2
John Cage: Imaginary Landscape No. 3
John Cage: Third Construction
György Ligeti: Síppal, dobbal, nádihegedüvel 
John Cage: 44

SOBOTA 29.8.2009
15:00 Janáčkova konzervatoř Ostrava
POSLEDNÍ VÝZVA
Ostravská banda
OD Improvisation Group
Thomas Buckner, baryton
Juho Laitinen, violoncello
Christian Wolff, Joseph Kubera, Zuzana Biščáková, klavír
Daniel Svoboda, klarinet
Etelka Nyilasi, viola
Chris Nappi, bicí

Pavol Bizoň: 10 Pieces for 10 Musicians and Tea
Ákos Zarándy: Step by Step
Jonathan Herbert: Re(-)presenT
Christian Wolff: For 1, 2, or 3 People
Peter Ferenčík: Kde se láska vytratí, tam sú všetci prekliatí...
Mátyás Wettl: Knock it out 
Evan Antonellis: twelve future(s)
Etelka Nyilasi: Pastorale
Lars Werdenberg: Trio
K. C. M. Walker: For You


19:30 Dům kultury města Ostravy
ZÁVĚREČNÝ KONCERT
Ostravská banda
Janáčkova filharmonie Ostrava 
Daan Vandewalle, klavír
Petr Kotík, Peter Rundel, Roland Kluttig, Ondřej Vrabec, dirigenti

Christian Wolff: Rhapsody for 3 Orchestras 
Pablo Chin Pampillo: Rojo sobre Blanco 
György Ligeti: Concerto for Piano and Orchestra 
Cassandra Miller: A Large House 
Edgard Varèse: Amériques

zpět