Program Festivalu Ostravské dny 2007

NEDĚLE 26.8.2007
19:00 Dům kultury města Ostravy

ZAHAJOVACÍ KONCERT
Janáčkova filharmonie Ostrava
Charles Curtis, violoncello
Petr Kotík, dirigent

Muhal Richard Abrams: Mergertone 2006/07
František Chaloupka: An Ancient Calligraphy 2006/07
Christian Wolff: Orchestra: Pieces 2005
Kaija Saariaho: Orion 2005
Morton Feldman:
Cello and Orchestra 1972

PONDĚLÍ 27.8.2007
17:00 Janáčkova konzervatoř v Ostravě

POČÁTKY 60. LET V PRAZE
Melos Ethos Ensemble & hosté
Petr Kotík, flétna
Daan Vandewalle, klavír
Marián Lejava, dirigent

Jan Rychlík: Relazioni 1963
Rudolf Komorous: Olympia 1964
Marek Kopelent: Hudba pro 5 1964
Petr Kotík: Kontrapunkt II 1962/63
Vladimír Šrámek: 6 Minutových cvičení pro Petra Kotíka 1961
Peter Kolman: Tři klavírní skladby na památku Arnolda Schönberga 1960
Rudolf Komorous: Sladká královna 1962
Ladislav Kupkovič: Mäso kríža 1961/62

20:00 Dům kultury města Ostravy
OSTRAVSKÁ BANDA I

Ostravská banda
Vilém Veverka, hoboj
Petr Kotík, flétna
Roland Kluttig, Peter Rundel a Petr Kotík, dirigenti

Stefan Wolpe: Chamber Piece No. 1 1964
Christian Wolff: Nine 1951
Luca Lombardi: EINKLANG per oboe e sette strumenti 1980
Chiyoko Szlavnics: Heliotrope (for Frank O 
Hara) 2007

Karlheinz Stockhausen: Zeitmaße 1955/56
Vladimír Šrámek: 6 Minutových cvičení pro Petra Kotíka 1961
Petr Kotík: Spontano 1964

22:15 Dům kultury města Ostravy
DAAN VANDEWALLE: KLAVÍRNÍ RECITÁL

Ostravská banda
Daan Vandewalle a Joseph Kubera, klavír
Roland Kluttig a Petr Kotík, dirigenti

John Cage: Concert for Piano and Orchestra 1957
(verze pro 2 klavíry a 2 orchestry)
Tamás Matkó: Three Movements 2006*
Mary Bellamy: Celestine 2002
Karel Goeyvaerts: Litanie No. 1 1979
Karlheinz Stockhausen: Klavierstücke 1-4 1952/53
Cornelius Cardew: Thalmann Variations 1974
Ferruccio Busoni: Indianisches Tagebuch 1-4 1914
Boudewijn Buckinx: Vele groetjes (selection) 1991
Galina Ustwolskaja: Piano Sonata No. 5 1986

ÚTERÝ 28.8.2007
17:00 Janáčkova konzervatoř v Ostravě
MELOS ETHOS ENSEMBLE (BRATISLAVA)

Melos Ethos Ensemble & hosté
Marián Lejava, dirigent

Jana Kmiťová: Rana 2003/06
Stephen Gorbos: Col Canto 2007
Katharine Soper: As The Crow Flies 2007
Kaija Saariaho: Cendres 1998
Nomi Epstein: [Untitled] 2007
Peter Kolman:
Partecipazioni per 12 strumenti 1962
Marián Lejava: Wrath 2007

19:30 Kostel sv. Václava v Ostravě
OSTRAVSKÁ BANDA II

Ostravská banda
Canticum Ostrava
Kvarteto sv. Vavřince
Gayla Morgan, soprán
Steven Fox, countertenor, tenor
Petr Kotík, Jurij Galatenko a Roland Kluttig, dirigenti

Phill Niblock: 4 Chorch + 1 2007
Petr Kotík: Spheres & Attraction 1981/2005
Hildegard von Bingen: Ecclesia (Sequentia) 1151/58
Máté Szigeti: Kantate auf Wittgensteins Texte 2005
Richard Glover: is without nothing 2006
James Orsher: trinkets and titivation 2006
Juraj Kojs: There He Stayed 2007
Galina Ustwolskaja: Symphony No. 3 “Jesus Messiah, save us! “ 1983

STŘEDA 29.8.2007
17:00 Janáčkova filharmonie Ostrava
SONAR STREICHQUARTETT

Sonar Streichquartett

Stefan Wolpe: Twelve Pieces for String Quartet 1950
Scott McLaughlin: 5 Bells for Elliott Carter 2007
Helmut Lachenmann: Gran Torso 1971
Valentina Velkovska-Trajanovska: The Transfiguration 2006
G. Douglas Barrett: Surfaces I – IV 2007
Helmut Zapf: Sound 1993

19:30 Dům kultury města Ostravy
JANÁČKOVA FILHARMONIE II

Janáčkova filharmonie Ostrava
Charles Curtis, violoncello
Roland Kluttig a Petr Kotík, dirigent

Jamie Meyer: The Gist of the Mind Job 2006
Matthew Barnson: Secondary Colors (Episodes for Orchestra) 2006
Alvin Lucier: SLICES for Cello and Orchestra 2007
Petr Kotík: Asymmetric Landing 2003
Bernd Alois Zimmermann: Sinfonie in einem Satz 1951

22:15 Klub Parník
VOKÁLY & NÁSTROJE

Muhal Richard Abrams, klavír
Chris Dahlgren, viola da gamba
Kvarteto sv. Vavřince
Mirgovci
Rezidenti-studenti

Muhal Richard Abrams & Chris Dahlgren: Improvisation
Jaroslav Šimíček: Terasy 2006

ČTVRTEK 30.8.2007
17:00 Dům kultury města Ostravy
OSTRAVSKÁ BANDA III

Ostravská banda
Thomas Buckner, baryton
Ondřej Vrabec, Petr Kotík a Peter Rundel, dirigenti

Rafael Nassif: noturno 2006
Michaela Plachká: You gave us quiet / III 2007
Somei Satoh: The Last Song 2005
Miroslav Srnka: Reservoirs 2007
Christian Wolff: Quodlibet 2007

21:00 Dům kultury města Ostravy
NOČNÍ SÓLA

Muhal Richard Abrams, Daan Vandewalle a Joseph Kubera, klavír
Robin Hayward, tuba
Conrad Harris, housle

Muhal Richard Abrams:
untitled 2007
Luigi Nono: Post-prae-ludium n. 1 “per Donau” 1987
Alvin Lucier: Coda Variations 2005
Rudolf Komorous: Wu 2002/03
Iannis Xenakis: Dikhtas 1979

PÁTEK 31.8.2007
21:00 Dům kultury města Ostravy
FLUX QUARTET (NEW YORK)

FLUX Quartet

Conlon Nancarrow: String Quartet No. 3 1987
Mika Pelo: Up, down, charm, strange 2007
Kurt Weill: String Quartet No. 1 1923
Leroy Jenkins: Revival 2004
György Ligeti: String Quartet No. 1 1953/54

SOBOTA 1.9.2007
15:00 Janáčkova konzervatoř v Ostravě
LAST CHANCE IN THE AFTERNOON


Thomas Buckner & OD Improvisation Ensemble: Group Improvisation
Christian Wolff:OUT–TAKE 2005
Kyle Hillbrand: Evaporation 2006
Daniel Vezza: Flux 2006
Joseph Kudirka: Time and Harmony, for James Tenney 2005
Carolyn Chen: Rendition 2007
Derek Muro: a landslide of maps 2005
Sarah O Halloran: Relics 2007
Peter Graham: Secreta 1995
Michael Winter: Streams I 2006*

19:00 Dům kultury města Ostravy
ZÁVĚREČNÝ KONCERT

Ostravská banda & hosté
Janáčkova filharmonie Ostrava
Martha Cluver, soprán
Pamela Hunter, vizualizace
Łukasz Nędza, altsaxofon
Hana Kotková, housle
Ondřej Vrabec, Rolland Kluttig, Peter Rundel a Petr Kotík, dirigenti

Earle Brown: Available Forms I 1962
Paulina Załubska: Impression 2006
György Ligeti: Concerto for Violin and Orchestra 1990/92
Morton Feldman: Neither 1977

zpět