Program Festivalu Ostravské dny 2003

NEDĚLE 24.8.2003
19:00 Dům kultury města Ostravy

Janáčkova filharmonie Ostrava
Roscoe Mitchell, saxofon
Thomas Buckner, baryton
Petr Kotík, Zsolt Nagy a Petr Vronský, dirigenti

Petr Kotík: Variations for 3 Orchestras 2003
Olga Neuwirth: Locus...dublure...solus for 3 Orchestras 2003
Phill Niblock: 3 Orchids for 3 Orchestras 2003
Roscoe Mitchell: Surface Covered in Cracks 2003
Roscoe Mitchell: Non-Cognitive Aspects of the City 2003
Tristan Murail: Gondwana 1980
Earle Brown: Available Forms II for 2 Orchestras 1962

PONDĚLÍ 25.8.2003
17:00 Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Hana Kotková, housle
Monika Štreitová, flétna
Eniko Ginzery, cimbál
Andrea Mudroňová, klavír
Igor Františák, klarinet
Marián Lejava, dirigent

Juraj Vajo:
Trio pro flétnu, violoncello a klavír 2002
Jean-Yves Bosseur: Cordes 2002
Vladimir Bokes: Capriccio 1998
Marián Lejava: Les Fleurs des Ondes Nocturno No. 4
György Kurtág: 8 Duos 1969
György Kurtág: Tre Altre Pezzi 1996
György Kurtág: Veni s marching on (an anthem) 2002/2003

20:00 Dům kultury města Ostravy
S.E.M. Ensemble
Roscoe Mitchell Ensemble
Chris Nappi, László Hudacsek, bicí
Petr Kotík, flétna

Christian Wolff: Percussionists (s flétnou) 2003
John Cage: Ryoanji 1983-1985
Roscoe Mitchell: Selected I 2003

22:00 Dům kultury města Ostravy
Marilyn Nonken, klavír
Morton Feldman: Triadic Memories 1981

ÚTERÝ 26.8.2003
16:30 Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Ensemble OCNM
Gabriela Eibenová, soprán
Thomas Buckner, baryton
Theresa Salomon, housle
Zsolt Nagy, Petr Kotík, Nathan Fuhr a Michel Galante, dirigenti

Marcell Dargay: Desolation pour 15 Chordes 2001
Alvin Lucier: Kirilics for baritone, English horn and 4 violas 2003
Ying Ho Elegy: In memoriam of September 21st, 1999 2001/2002
Sabrina Schroeder: Twenty-one small pieces/Riffs 2001
Hee-Seung Choi: Spin 2002
Charles Wilmoth: Short Piece for Orchestra 2003
Todd Tarantino: Chamber Concerto 2001/2002

20:00 Dům kultury města Ostravy
Janáčkova filharmonie Ostrava
Ivan Hřebabetzký a Hana Kotková, housle
Vladimir Bukač, viola
Petr Kotík, Petr Vronský a Michel Galante, dirigenti

Michel Galante:
The Immense, Illiterate, Consoling Angels 1999
R. Chris Dahlgren: The Birds of Neruda/ No. 1 2002
Justin Christensen: Tourniquet Mirage 2003
Morton Feldman: Violin and Orchestra 1979

STŘEDA 27.8.2003
17:30 Dům kultury města Ostravy
DAMA DAMA
Ars Incognita Ensemble
Ensemble Marijan

Dvořáková, Kavan, Medek:
Problémy komunikace
Dan Dlouhy: Turbulence
Vít Zouhar: Petite Siréne
Alois Pinos: Stella matutina
Peter Graham: Moens
Ivo Medek: Triax

21:00 Dům kultury města Ostravy
Frederic Rzewski, Marilyn Nonken a Joseph Kubera, klavír

John Cage: Music of Changes 1951
Frederic Rzewski: Part V of The Road 1999
Tristan Murail: Terrotoires de l Oubli 1977

ČTVRTEK 28.8.2003
16:30 Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Ensemble OCNM
Anna Psczolková, soprán
Joseph Kubera a Marilyn Nonken, klavír
Zsolt Nagy a Marián Lejava, dirigenti

Christian Wolff: Exercise 19 (Harmonic Tremors) & 20 (Acres of Clams) 1982
Stephen Mark Barchan: As His Mind Confuses 2002
Olga Virezoub: Dalmation Trio for clarinet, piano and percussion 2002
Mathhew Hough: On the Rocks 2003
Carl Christian Bettendorf: Maeterlinck-Vertonungen 2001/2003
Sam Hillmer: "…this is what it s like most of the time…" 2002/2003

20:00 Dům kultury města Ostravy
Janáčkova filharmonie Ostrava
Petra Saverová, soprán
Theresa Salomon, housle
Joseph Kubera, klavír
Petr Kotík, Zsolt Nagy a Petr Vronský, dirigenti

Frederic Rzewski: Scratch Symphony (1st Movement) (1997)*
Michal Pawelek: Árdeaglais (2003)**
Reiko Füting: "erst im erschrockenen Raum" (1999/2003)*
Christian Wolff: Spring (1995)*
Michal Trnka: Violin Concerto (I, II Movements) (2001)**
Alex Mincek: Needle (2003)**

22:30 Klub Parník
Back Door Art Ensemble
Vishnu Sanju Sahai, tabla
Fida Hussain, harmonium
Frederic Rzewski, klavír
Janko Ferenc, saxofon
Štefan Žiga, akordeon

PÁTEK 29.8.2003
16:30 Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Theresa Salomon, housle
Barbara Maria Willi, cembalo
Petr Kotík, flétna

Jean Henri d Anglebert: Prélude non mesuré in g
Jean-Philippe Rameau: Allemande-Les trois mains
Johann Sebastian Bach: Chromatische Fantasie und Fuge
Louis Couperin: Prélude non mesuré in a
H. I. Fr. Von Bieber : Selection from "Rosary Sonatas"
Louis Andriessen: Overture to Orpheus Donemus 1982
Jon Gibson: Equal Distribution
Petr Kotik: B. L. & R. for Four Voices and Percussion (Text Vladislava Vančury z Obrazy z dějin národa českého)

20:00 Dům kultury města Ostravy
Vishnu Sanju Sahai, tabla
Fida Hussain, harmonium

SOBOTA 30.8.2003
15:00 Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Ensemble OCNM & hosté
Dorikos Quartet
Členové Janáčkovy filharmonie Ostrava
Balazs Futo, klavír
Michel Galante a Petr Vronský, dirigenti

Tristan Murail: Ethers 1977
Maral Yakshieva: Improvisation 2003
Thomas Buckner, Maral Yakshieva, Olga Virezoub: Group Improvisation 2003
Rick Snow: Light Showers 2001
Alex Mincek: Second String Quartet: "tenor" 2002
Balazs Futo: Piece of a piece 2001
Jakub Ciupinski: Kwartet 2002

19:00 Dům kultury města Ostravy
Janáčkova filharmonie Ostrava
DAMA DAMA
Canticum Ostrava
Zsolt Nagy, Jurij Galatenko, Petr Kotík a Petr Vronský, dirigenti

Sylva Smejkalová: Compensation 2003
Alvin Lucier: Sweepers 1997
Petr Kotík: Asymmetric Landing 2002
Luigi Nono: Cori di Didone 1958
Morton Feldman:The Swallows of Salangan 1960

zpět