Program Festivalu: Ostravské dny 2001

PONDĚLÍ 27.8.2001
19:00 Dům kultury města Ostravy
MUSIC IN SPACE: WORKS FOR 3 ORCHESTRAS

Janáčkova filharmonie Ostrava
Christian Arming, Petr Kotík a Zsolt Nagy, dirigenti

Justin Yang: Suite
Martin Smolka: Observing the Clouds
Alvin Lucier: Diamonds
Christian Wolff: Ordinary Matter
Earle Brown: Modules I, II, III

ÚTERÝ 28.8.2001
17:00 Důl Michal

Marek Pražák, Jiří Surůvka a Peter Tomasz Dobrilla
Art Exhibition and Multimedia Performance

Marek Pražák: Potatoes
Jiří Surůvka and Fictive dialog between Morton Feldman & John Cage
Petr Tomasz Dobrilla Success story

20:00 Dům kultury města Ostravy
Thomas Buckner, baryton
Erin Flannery, soprán
Ariane Lallemand, violoncello
Enikö Ginzery, cimbál
Joseph Kubera, klavír
Petr Kotík, flétna

György Kurtág: Seven songs Op. 22
György Kurtág: Splinters Op. 6/c
Alvin Lucier: Fruits and Vegetables
Jean-Yves Bosseur: Sextuor
Petr Kotík: Sonata for Cello and Piano
Earle Brown: Special Events

STŘEDA 29.8.2001
18:30 Dům kultury města Ostravy

Janáčkova filharmonie Ostrava
Maria de Alvear, hlas
Joseph Kubera, klavír
Zsolt Nagy a Miroslav Spasov, dirigent

Soloists of the Ostrava Center For New Music:
Group Improvisation
Tim Parkinson: Eight Violins
Miroslav Spasov: … a gauche, a droite, en haut …
Alex Mincek: Call That Going
Maria de Alvear: As Far As We Know

21:00 Dům kultury města Ostravy
Petr Kotík, flétna
Joseph Kubera, klavír
Chris Nappi, bicí

Morton Feldman:
Crippled Symmetry

ČTVRTEK 30.8.2001
17:00 Janáčkova konzervatoř v Ostravě


Nic Gotham:
Nocturne for Old Riga
Anton Steinecker: Variants for Clarinet
Bryn Harrison: Listenings II
Steve Lehman: Lasers
Roddy Schrock: An Almost Human Gesture
Lenka Župková: Flying
Peter Flint: Dance, Dance, Dance
Matthew Welch: Lament for Donald
Gyorgy Kurtag: In Memoriam Lutoslawski 1994
Adam Kondor: Hastieres - Chansons

20:00 Dům kultury města Ostravy
Sólisté Ostravského centra nové hudby
Joseph Kubera, klavír
Erin Flannery, hlas
Nathan Fuhr, Zsolt Nagy a Petr Kotík, dirigenti

Randy Nordschow: Marks Based on Wind Currents 5
Natalya Chepelyuk: Terzina
Phill Niblock: Disseminate
John Cage: Concert for Piano and Orchestra simultaneously with Aria for voice

21:30 Klub Parník, Ostrava
Gypsy music
Julijus "Šuko" Bartoš and his music band
Edita Bandyova, Jan Rokyta and his music band

PÁTEK 31.8.2001
19:00 Dům kultury města Ostravy

Arditti Quartet

György Kurtág: Quartet No.1
Leoš Janáček: Quartet No.1
Morton Feldman: Structures
György Kurtág: 12 Microludes, op.13
Luigi Nono: Fragmente - Stille. An Diotima

SOBOTA 1.9.2001
15:15 Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Sólisté Ostravského centra nové hudby
Zsolt Nagy a Nathan Fuhr, dirigenti

Sylva Smejkalová:
Zrozeni - Nativity I.-III.
Bryn Harrison: Listening I.
Stanislaw Bromboszcz: Blue
Matthew Welch: Cherede Otroenhe
Markéta Dvořáková: Concertino For Soprano Saxophone, String Orchestra and Percussion
James Saunders: # 010901
Marian Lejava: Elegia In Memoriam Kristina Lenartova
Tim Parkinson: Bed

19:00 Dům kultury města Ostravy
Sólisté Ostravského centra nové hudby
Thomas Buckner, baryton
Liuh-Wen Ting, viola
Petr Kotík, dirigent

James Saunders: Like Wool
Petr Kotík: Asymmetric Landing
Somei Satoh: Kyokoku
Josef Suk: Meditace na staročeský chorál Svatý Václave
Morton Feldman: Viola in My Life IV



zpět