John Eckhardt

Od ticha po audiosystém, z nejhlubší oblasti spektra do éteru, od doby kamenné k zítřku: John Eckhardt je všestranný sólista, komorní hráč a improvizátor na mezinárodních pódiích a festivalech.

Jeho vlastní projekty se vyznačují kontemplativním, prostorovým organickým zvukem, a používá při nich způsoby tvorby překračující hranice podobných dichotomií jako kompozice/improvizace nebo tradice/experiment. Hledání hudby, která by zdůraznila bas, prostor a čas ho vede k hyperakustickým improvizacím i k obklopujícím architekturám subbasů a digitálního zpoždění, v nichž se vzájemně vyvažováno pozorování s akcí a pečlivá příprava s tokem reálného času.

Eckhardtovo sólové CD “Xylobiont” (PSI rec.) a jeho nahrávky různých typů soudobé hudby, např. Xenakisova klíčového mistrovského díla “Theraps” (Mode rec.), se těší světovému uznání. Navíc se jako baskytarista a skladatel účastní mnoha klubových vystoupení a multimediálních projektů, kde často pracuje s technikou smyček. John žije na doslech od hamburského přístavu.

 

zpět