Roland Kluttig

Roland Kluttig (1968) dnes patří mezi nejkompetentnější německé dirigenty Studoval v Drážďanech, brzy po absolutoriu se stal dirigentem Kammerensemble Neue Musik Berlin (1993-1999). Pod jeho vedením se tento ansámbl zařadil mezi nejkvalitnější evropská tělesa zabývající se soudobou hudbou. Roland Kluttig je aktivní jak v operním, tak v symfonickém světě a ve svém repertoáru má nejrůznější skladby od Mozarta po Schönberga a Zappu.

Vydobyl si výrazné uznání jako zastupující dirigent ve Stuttgartské státní opeře (2000-2004), během období, kdy byla tato společnost čtyřikrát jmenována „Operou roku“. Dirigoval v mnoha nejvýznamnějších evropských koncertních síních a festivalech včetně Gewandhaus (Leipzig), Semperoper (Dresden), Konzerthaus Berlin, Konzerthaus Vienna, Concertgebouw Amsterdam, Royal Festival Hall, Holland Festival a Berliner Festwochen.

Blízce spolupracoval s dirigenty Péterem Eötvösem, Johnem Eliotem Gardinerem, Sylvainem Cambrelingem a Lotharem Zagroskem. Obdržel granty a ceny od Nadace Herberta von Karajana a od Německé hudební rady. Od roku 2010 je hudebním ředitelem Landestheater Coburg. Patří ke kmenovým dirigentům Ostravských dnů.

 

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2020 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz