Andrej Gál

Hru na violoncello studoval na Státní konzervatoři v Bratislavě u Mgr. K. Filipoviče a na VŠMU v Bratislavě u Prof. J. Podhoranského. Absolvoval také mistrovské kurzy u R. Wallfische a J. Waltze. Od roku 1997 do roku 2002 zastával post vedoucího violoncellové skupiny v různých mezinárodních orchestrech - Young artists festival Bayreuth, Internationale Junge Orchesterakademie a Idyllwild Summer Arts Festival U.S.A. Od roku 2001 je členem Slovenského komorního orchestru Bohdana Warchala. V roce 2002 na letní akademii Praha-Vídeň-Budapešť získal s Zwiebel quartet Thomastik-Infeld cenu  za interpretaci Šostakovičových kvartet. Absolvoval taktéž mistrovské kurzy u členů Alban Berg, Smetana, Janáček a Bartók a Hagen kvartet. V roce 2008 absolvoval mistrovský semestrální kurz ve švýcarském Bazileji u prof. W. Levina (LaSalle Quartet) a R. Schmidta (Hagen Quartet).

Je členem ansámblů pro současnou hudbu Ostravská banda, Quasars Ensemble, Melos Ethos Ensemble. Hraje také na barokní violoncello a příležitostně spolupracuje se souborem Musica Aeterna.

Jako sólista spolupracoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod taktovkou R. Kluttiga, se Slovenským komorním orchestrem a s Quasars Ensemble. Spolupracuje v různých improvizačních uskupeních se skladatelem Mirem Tóthem. Koncertoval na mnoha významných pódiích a festivalech, například Lincoln Center New York, Carnegie Hall New York, Pařížská konzervatoř, Bachfest Leipzig, Pražské jaro, Varšavský podzim, Ostravské dny nové hudby, Gaia - Vilnius, Tokyo - Opera City, Los Angeles, Berlín, Lisabon, Moskva, St. Petersburg.

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2019 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz