Eszter Krulik

Eszter Krulik(1979, housle, viola) se narodila v Budapešti a na housle začala hrát v sedmi letech. Po studiích v různých hudebních školách v Budapešti byla přijata na Lisztovu hudební akademii, kde nyní studuje v doktorském program. Během studia obdržela stipendium Maďarské republiky, v roce 2000 byla na roční stáži na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien a v roce 2004 získala RSAMD Endowment Trust International Scholarship, které jí umožnilo studovat na Royal Scottish Academy of Music and Drama v Glasgově.

Během studií v Maďarsku se zúčastnila houslových mistrovských kurzů Dénese Zsigmondyho, Andráse Kellera, Györgye Pauka a Gyuly Stullera a mistrovských kurzů komorní hry Gábora Csaloga, Pétera Csaby a Imreho Rohmanna. Její zájem o soudobou a moderní hudbu ji přivedl k účasti na festivalech po celé Evropě, mimo jiné také v letech 2006, 008 a 2009 do Lucernu s uměleckým vedoucím Pierrem Boulezem. V roce 2011 obdržela za svou činnost na poli soudobé hudby v Budapešti cenu Artisjus.

Roku 2013 se stala členkou Ostravské bandy, s níž hrála v Radio Cologne, v New Yorku, na Ostravských dnech a NODO, na Pražském jaru a v Huddersfieldu na festival soudobé hudby. Jako sólistka vystupovala s Nederlands Symfonieorkest, BBC Scottish Symphony Orchestra a Glasgow Chamber Orchestra. Od roku 2005 je členem Budapešťského komorního orchestru. Komorní hře se věnuje i v dalších ansámblech. V sezóně 2012/13 byla přizvána jako hostující koncertní mistr do Slovenské státní filharmonie Košice a od roku 2014 zastává tuto pozici v Budapešťském symfonickém orchestra Máv.

V roce 2011 založila Krulik Quartet, který byl ve Francii oceněn o rok později Cenou Maurice Ravela. Kvarteto pravidelně spolupracuje s Maďarským rozhlasem.

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz