Program festivalu Ostravské dny 2017

Čtvrtek, 24. 8. 2017

OPEN SPACE
18:00 - 20:00 Důl Hlubina
Členové Ostravské bandy
Jan Kulka, analogová projekce (Praha)
Ian Mikyska, elektronika (Praha)
Miles Walter, elektronika (New York)

Christian Ferlaino: Into the pipe (2016)
Miles Walter: just recall (2017)
Adrian Demoč: Kvarteto (2015, rev. 2016)
Timothy Page: Hypha (2016)
Jacek Sotomski: Accordion GO (2016)
Ian Mikyska: passing; moving; still; passing. 17 still-lives (2017)

 

REQUIEM PRO VIOLU
21:30 St. Wenceslas Church
Nikolaus Schlierf, viola (Berlín)

Boris Guckelsberger: Requiem (2001)


Pátek, 25. 8. 2017
CAGE CHESS SHOW
17:00 Důl Hlubina
Opening Performance Orchestra, koncept a elektronika (Praha) 

Reinhold Friedl, klavír (Berlín)


Chess Show (Homage to John Cage) (2016)

elektronická verze s živým klavírem a video projekcí
Opening Performance Orchestra - hudební koncept & video koncept


STRING NOISE
18:30 Důl Hlubina
String Noise, houslové duo (New York)
Michal Rataj, elektronika (Praha)

Michal Rataj: Glassy Fragile (2017)
Georg Friedrich Haas: Fuga (2009)
Petr Cígler: Nothing is Free (2017)
Alex Mincek: Way (2017) 
Petr Bakla: September (2013)
Michal Rataj: The Long Sentence II (2017)


KUBERA RECITAL
20:00 Důl Hlubina
Joseph Kubera, klavír (New York)
Conrad Harris, housle (New York)

Stuart Saunders Smith: Thicket (2010)
Michael Byron: Book of Horizons (2009)
Christian Wolff: For klavír I (1952)
Muhal Richard Abrams: Then, Now and Forever (2014)
David Mahler: Frank Sinatra in Buffalo (1988)
Lejaren Hiller: Sonata No. 3 pro housle a klavír (1970)


HERE BE SIRENS
22:00 Důl Hlubina
Aneta Bendová, soprán, klavír
Eva Marie Gieslová, soprán, klavír
Dominika Doniga, soprán

Kate Soper: Here Be Sirens (2014)

Sobota, 26. 8. 2017
MINIMARATHON OF ELECTRONIC MUSIC
17:00 - 20:00 Gallery of Fine Arts in Ostrava
ve spolupráci s Bludným kamenem (Martin Klimeš) a Galerií výtvarného umění v Ostravě
přímý přenos ČRo Vltava (Ladislav Železný) 19:00 - 20:00 

Prague Improvisers Orchestra (Praha)
Krakow Improvisers Orchestra (Cracow)


LOVE SONG
20:30 - 21:00 Galerie výtvarného umění v Ostravě
String Noise, houslové duo (New York)

Alvin Lucier: Love Song (2016)


WALSHE IN OSTRAVA
21:00 - 22:00 Galerie výtvarného umění v Ostravě

An Gléacht (2015)
Jennifer Walshe & Friends
with Jennifer Walshe, George Lewis, Roscoe Mitchell

Zusammen I (2015)
Jennifer Walshe & OD Improvisation Ensemble & Thomas Buckner


Neděle, 27. 8. 2017
ONO POPRVÉ
19:00 Trojhalí Karolina
Hana Kotková, housle (Lugano)
Holger Falk, baryton (Berlín)
Tamás Schlanger, bicí (Budapešť)
Keiko Shichijo, klavír (Amsterdam)
Juho Laitinen, violoncello (Turku)
ONO - Ostrava New Orchestra (mezinárodní)
Bruno Ferrandis, dirigent (Paříž)
Petr Kotík, dirigent (Ostrava / New York)

Devin Maxwell: Six Short Places (2012)
Iannis Xenakis: AIS (1980)
Phill Niblock: #9.7 (2014-2016)
Idin Samimi Mofakham: Holography (2015)
Salvatore Sciarrino: Giorno velato presso il lago nero (2013)


Pondělí, 28. 8. 2017
THE WORLD OF OB
18:00 - 22:30 Trojhalí Karolina
Kate Soper, soprán (New York)
Thomas Buckner, zpěv (New York)
Daniel Costello, lesní roh (Dessau)
Daan Vandewalle, klavír (Gent)
Ostravská banda
Petr Kotík, dirigent (Ostrava / New York)
Joseph Trafton, dirigent (Mannheim)
Bruno Ferrandis, dirigent (Paříž)
Carl Bettendorf, dirigent (New York)
George Lewis, trombon (New York) 
Roscoe Mitchell, saxofon (Oakland, CA)

Ben Richter: Orrorin Keen (2017)
Roscoe Mitchell: Distant Radio Transmission (2017)
Christian Wolff: 5 Songs (2016-17)
Klaus Lang: weissefarben (2016)
George Lewis: Anthem (2011)
Marc Sabat: Lying in the Grass, River and Clouds (2012)
Matouš Hejl: anamnesis (2016)
Petr Bakla: Summer Work (2016)
Richard Ayres: No. 36 NONcerto for Horn (2002)


Úterý, 29. 8. 2017
HLASY VE SV. VÁCLAVU
18:00 St. Wenceslas Church
Ostravská banda
String Noise (New York)
Jeffrey Gavett, Baritone (New York)
Aneta Podracká Bendová, soprán (Brno)
Canticum Ostrava (Ostrava)
Jurij Galatenko, Choirmaster (Ostrava / Kijev)
Joseph Trafton, dirigent (Mannheim)
Petr Kotík, dirigent (Ostrava / New York)
Carl Bettendorf, dirigent (New York)

Rita Ueda: in the sound of a clock (2012)
Dave Riedstra: ] [ (2016)
George Lewis: Last Words (2013)
            with text by Charles Bernstein
Liisa Hirsch: Wings (2016)
György Ligeti: 10 Pieces for Wind Quintet (1968)
Petr Kotík: Overture (2014)
Martyna Kosecka: Kochawaya (2014)
Pavel Zemek Novák: Kvartet - Unisono č. 2 (2006-08)
           Památce Jana Zajíce
Galina Ustwolskaja: Composition No. 1 "Dona nobis pacem" (1971)


NOČNÍ SÓLA
21:00 Cooltour
Juho Laitinen, violoncello (Turku)
Daniel Havel, flétna (Praha)
František Výrostko, kontrabas (Martin)
Carlos Cordeiro, basklarinet (New York)
Chris Nappi, bicí (New York)
Petr Kotík, flétna (Ostrava / New York)
Karolina Stalmachowska, hoboj (Krakow)
Liuh-Wen Ting, viola (New York)

Kimmo Hakola: Capriole (1991) 
Toru Takemitsu: Voice (1971)
Kaija Saariaho: Folia (1995)
Petr Kotík: Etude 7 pro hoboj (1962)
Petr Kotík: Etude 7b pro flétnu (2013)
Elliott Sharp: Pliniae (2012)
Cory Bracken: Beyond Ignorance (2016)
Carl Bettendorf: Souvenir (2012)


Středa, 30. 8. 2017
MOMENTA, NEW YORK
17:00 Trojhalí Karolina
Momenta Quartet (New York)
Joseph Kubera, klavír (New York)
Petr Kotík, dirigent (Ostrava/New York)

Julián Carrillo: Meditación from Dos Bosquejos (1927)
Petr Kotík: String Quartet No. 2 "Torso" (2011-13)
Petr Bakla: Major Thirds (2016)
Alex Mincek: String Quartet No. 3 (2010)
Pawel Malinowski: I <3 Franz. (2016)
Rebecca Bruton: Evening Cream (2015)
Bálint Laczkó: Rhapsodie (2016)


RADIKÁLNÍ MINULOST
20:00 Divadlo Antonína Dvořáka / přímý přenos Český rozhlas Vltava
ONO - Ostrava New Orchestra
Ostravská banda
Christopher Butterfield, účinkující (Victoria, BC)
Owen Underhill, účinkující (Victoria, BC)
Joseph Kubera, klavír (New York)
Bruno Ferrandis, dirigent (Paříž)
Petr Kotík, dirigent (Ostrava / New York)

Charles Ives: Central Park in the Dark (1906)
Morton Feldman: Structures (1951)
Petr Kotík: Hudba pro 3 (1964)
Richard Strauss: Metamorphosen (1945)
Rudolf Komorous: Olympia (1964)
Philip Glass: Two Pages (1968)
Jan Rychlík: Africký cyklus - 2 věty (1961)
John Cage: Concert for klavír and Orchestra (1958)


Čtvrtek, 31. 8. 2017
ODKAZ RUDOLFA KOMOROUSE Kanadské západní pobřeží
17:30 Důl Hlubina
Ostravská banda
Momenta Quartet (New York)
Andrej Gál, violoncello (Bratislava) 
Owen Underhill, dirigent (Victoria, B.C.)

Martin Arnold: Contact; Vault (1997)
Linda Catlin Smith: Morning Glory (2007)
Owen Underhill: Cello Concerto (2016)
Christopher Butterfield: Pastorale (2013)
Rudolf Komorous: Lurid Bride (2000)


LOADBANG, NEW YORK
20:00 Důl Hlubina
Loadbang (New York)

Taylor Brook: Ouaricon Songs Vol. 2 (2014)
Scott Wollschleger: What is the Word (2014)
Reiko Füting: Land of Silence (2012)
Scott Worthington: Infinitive (2014)
Joan Arnau Pamies: per ser plagat de ta dolca ferida (2013-14)
Alex Mincek: Number May Be Defined (2014)
William Lang: Sciarrino Songs (2015)

THE PEOPLE UNITED
22:00 Důl Hlubina 
Daan Vandewalle, klavír (Gent)

Frederic Rzewski: The People United Will Never be Defeated (1975)

Pátek, 1. 9. 2017
NEUE VOCALSOLISTEN
18:00 Kostel sv. Václava
Neue Vocalsolisten (Stuttgart)

Salvatore Sciarrino: 12 Madrigali (2007)
Enno Poppe: Glas (2016)
Friedrich Cerha: Zwei Szenen (2010-11)
Karlheinz Stockhausen: MENSCHEN HÖRT (1997)
Konstantin Heuer: zebaoth (2017)


MAKE NO NOISE
21:00 Trojhalí Karolina
Miroslav Srnka: Make no Noise (2011)
libreto: Tom Holloway na základě filmu The Secret Life of Words Isabel Coixet

Joseph Trafton, dirigent (Mannheim)
Jiří Nekvasil, režie (Ostrava)
David Bazika, scéna (Ostrava)
Otokar Mlčoch, zvuk (Ostrava)
Marta Rozkopfová, kostýmy (Praha)

Measha Brueggergosman, soprán (Fredericton, CA)
Holger Falk, baryton (Berlín)
Katalin Károlyi, mezzosoprán (Budapešť)
Taylan Reinhard, tenor (Graz)
Maciej Idziorek, baryton (Vídeň)
Ostravská banda


Sobota, 2. 9. 2017
POSLEDNÍ VÝZVA
15:00 Janáčkova konzervatoř v Ostravě
Členové Ostravské bandy
Členové ONO
Carl Bettendorf, dirigent (New York)

Nirmali Fenn: Regard De lÉtoile (2016)
Tiange Zhou: Death of A White Camellia and The Wasted Time (2017)
Monika Szpyrka: bug report (2015)
Matt Simon: for klavír trio (2015-2016)
Marek Keprt: Když vážkobdění vychmyřuje svit - II (2016)
Sam Yulsman: a line off the convaplex (2017)
Jakub Rataj: Second Breath (2016)


ZÁVĚREČNÝ KONCERT
19:00 Trojhalí Karolina
ONO - Ostrava New Orchestra (mezinárodní)
Ostravská banda
Victor Hanna, bicí (Paříž)
Pauline Kim Harris, housle (New York)
Bruno Ferrandis, dirigent (Paříž)
Petr Kotík, dirigent (Ostrava / New York)

Bernhard Lang: Monadologie XXXVII Loops for Leoš (2017)
James Falzone: Zipfs Law IV (2017)
Austin Hin Yan Leung: Serenity (2016)
Daniel Lo: YouHuang (II) (2017)
Eli Greenhoe: ...And Grackles Gone (2016)
Ravi Kittappa: narratio (2017)
Olga Neuwirth: Trurliade - Zone Zero (2015-16)
Edgard Varèse: Ionisation (1929-31)

zpět