Program festivalu Ostravské dny 2019

Čtvrtek, 22. 8. 2019
THE PAST
18:00 / Staré koupelny, Důl Hlubina


Ensemble OD2019
Juho Laitinen, hlas
James Falzone, elektronika

Terry Riley: In C (1964)
Robert Ashley: The Wolfman (1964)

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••

THE COMING
20:00 / Staré koupelny, Důl Hlubina

Členové Ostravské bandy
Ensemble OD2019
Lilianna KrychPetr Kotík, dirigenti

Peter Ablinger: Black Series (2010-12)
Michal Wróblewski*: Malawi (2018)
Viacheslav Kyrylov*: softly say goodbye (2018)
Sean Kiley*: Ancient Cascades (2019)
M.O. Abbott*: Ascension Tube (2017)
Noemi Savková*: Domů (2019)
Steffi Weismann: Generation S (2018)

*rezidenti Institutu Ostravské dny 2019

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••


FOUR WALLS FULL OF SOUND
22:30 / Staré koupelny, Důl Hlubina

Four Walls Full of Sound (60 minut)
Opening Performance Orchestra hraje Philla Niblocka

Opening Performance Orchestra, koncept, elektronika
Milan Guštar, video

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••

 


 

Pátek-sobota, 23. - 24. 8. 2019
DLOUHÁ NOC: 18 HODIN - 1080 MINUT
17:00 - 12:00 / Divadlo Jiřího Myrona a okolí

17:00              Náměstí Msgr. Šrámka
                       Dieter Schnebel: Harley Davidson (2000)
                       • Harley-Davidson motorkáři
                       • Členové Ostravské bandy
                       • Steffi Weismann, realizace

17:30              Foyer divadla
                       Julius Eastman: Crazy Nigger (1979)
                       • Joseph KuberaDaan VandewalleAlexandr StarýMiroslav Beinhauer, klavíry

18:40              Divadelní sál
                       Klaas de Vries: Stringed (2018)
                       • DoelenKwartet
                       • Jan Rokyta, cimbál

19:40              Divadlo "12"
                       Alois Hába: Suite for Cimbalom (1960)
                       • Daniel Skála, cimbál

                       Peter Eötvös: Psy (1996)
                       • Malgorzata Hlawsa, flétna
                       • Daniel Skála, cimbál
                       • Juho Laitinen, violoncello

                       Alexander Held*: Perpetual Motion (2018)
                       • Žaneta Vítová, akordeon

                       Luciano Berio: Sequenza XIVb (arr. Stefano Scodanibbio, 2002-04)
                       • František Výrostko, kontrabas

                       Robert Stricklin*: Iphigenia (2018)
                       • Stephanie Liedtke, fagot

                       Miro Tóth: Havířov (2014, rev. 2019)
                       • Andrej Gál, violoncello
 
                       Horatiu Radulescu: Immersed in the Wonder (1996)
                       • Juho Laitinen, violoncello

21:50              Divadelní sál
                       Peter Ablinger: In G (2009-16)
                       • Matthias Lorenz, violoncello a elektronika

                       Benjamin Patterson: Variations for String Bass (1961)
                       • James Ilgenfritz, kontrabas

                       La Monte Young: Composition 1960 #7 (1960)
                       • ONO / Ostrava New Orchestra

23:30             Foyer divadla
                      Petr Kotík: The Plains at Gordium (2014)
                      • 6 perkusionistů Ostravské bandy a ONO / Ostrava New Orchestra

00:30             Divadelní sál
                       Elliott Sharp: Sylva Sylvarum (2014)
                       • Gareth L. Davis, basklarinet

01:05              Foyer divadla
                       Jon Myers*: Articulation (2018)
                       • 8 perkusionistů Ostravské bandy a ONO / Ostrava New Orchestra

                       Danni Song*: A Wander in Differences (2018)
                       • Martyna Zakrzewska, Miroslav Beinhauer, klavír

01:30              Divadelní sál
                       Robert Ashley: El Aficionado & Atalanta
                       • Thomas Buckner, hlas a elektronika

                       Nikolaus Schlierf: Evolution (2019)
                       • Nikolaus Schlierf, viola a elektronika

02:25              Foyer divadla 
                       Alvin Curran: Inner Cities (1993-2005)
                       • Daan Vandewalle, klavír

06:30              Foyer divadla
                       Morton Feldman: For Philip Guston (1984)
                       • S.E.M. Ensemble

11:30              Břeh řeky Ostravice, Most Miloše Sýkory
                       Theo Finkel*: Super-Ostrawitza (2019)
                       • členové Ostravské bandy      

BRUNCH + Q&A se skladateli a interprety v klubu DOCK

*rezidenti Institutu Ostravské dny 2019

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••



Sobota, 24. 8. 2019

MINIMARATON ELEKTRONICKÉ HUDBY
16:00 - 22:00 / Důl Michal

SARROS (AT)
Agnes Hvizdalek (AT/NO)
Jonáš Gruska (SK)
MUDDERSTEN (NO/SWE)
Kurt Liedwart (RU)
Angélica Castelló (MEX/AT)
POISONOUS FREQUENCIES (CZ, AT) & Joke Lanz (CH)


Ve spolupráci s Bludným kamenem, z.s.
Petr Vrba, kurátor

 


 

Neděle, 25. 8. 2019
ORCHESTRA OPENING
19:00 / Trojhalí Karolina

ONO / Ostrava New Orchestra
Členové Ostravské bandy
Ondřej Vrabec, lesní roh
Séverine Ballon, violoncello
Daan Vandewalle, klavír
Gareth L. Davis, basový klarinet
Johannes KalitzkePetr KotíkBruno Ferrandis, dirigenti

Marc Sabat: The Luminiferous Aether (2018)
Petr Cígler: Horn Concerto (1. věta, 2019) WP
James Layton*: Focal (2019)
Michal Rataj: MOVIS (2019) WP
Chaya Czernowin: Guardian (2017)
Bernhard Lang: "DW28 Loops for Davis" (2017)

WP = světová premiéra
*rezident Institutu Ostravské dny 2019

•• PROGRAM KONCERTU KE STAŽENÍ ••
••• TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH KE STAŽENÍ •••

 


 

Pondělí, 26. 8. 2019
OSTRAVSKÁ BANDA I
19:00 / Trojhalí Karolina

Anna Radziejewska, mezzosoprán
Johannes KalitzkeLilianna KrychPetr Kotík, dirigenti

Symon Henry*: debout, un respir grand comme (2016)
Ian Davis*: Two Movements for String Orchestra (2018)
Salvatore Sciarrino: Il Cantiere del Poema (2011)
Daniel Lo*: POIDS (2019)
Christian Wolff: Small Orchestra Piece (2019) WP
Isabel Mundry: Endless Sediments (2018)

WP = světová premiéra
* = rezidenti Institutu Ostravské dny 2019

•• PROGRAM KONCERTU KE STAŽENÍ ••
••• TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH KE STAŽENÍ •••



Úterý, 27. 8. 2019
HLASY V KATEDRÁLE I
19:00 / Katedrála Božského Spasitele

Ostravská banda
Canticum Ostrava
Jurij Galatenko, sbormistr
Klaus Lang, varhany
Bruno Ferrandis, dirigent

György Ligeti: Lux Aeterna (1966)
Peter Graham: Fantasy for Six Violoncellos (1974)
Judith Berkson*: Partial Memories, Part III (2019)
Anna Heflin*: My Voice (2019) WP
Georgina Bowden*: The Fainting Sun (2018)
Vojtěch Šembera*: Night Soundscape (2016)
Klaus Lang: Die Bärtige Frau (2010)

WP = světová premiéra
* = rezidenti Institutu Ostravské dny 2019

•• PROGRAM KONCERTU KE STAŽENÍ ••
••• TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH KE STAŽENÍ •••

HLASY V KATEDRÁLE II
21:30 / Katedrála Božského Spasitele

ONO / Ostrava New Orchestra
Ostravská banda
Canticum Ostrava a hosté
Jurij Galatenko, sbormistr
Petr Kotík, dirigent

Yves Klein: Symphonie  "Monotone-Silence" (1960)

•• PROGRAM KONCERTU KE STAŽENÍ ••
••• TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH KE STAŽENÍ •••



Středa, 28. 8. 2019
Z VÍDNĚ
18:30 / Staré koupelny, Důl Hlubina

Studio Dan
Daniel Riegler, umělecký vedoucí

Jee Won Kim*: Who Am I? (2017) WP
James Ilgenfritz*: In The Summer Every Truth Is Like A Saturday (2019) WP
Christoph Walder: vozmozhnost (2016)
Mirela Ivičević: The F SonG (2014)
Oxana Omelchuk: wow and flutter (2017)

* = rezidenti Institutu Ostravské dny 2019
WP = světová premiéra

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••

PIANO PIANO KUDU
20:30 / Staré koupelny, Důl Hlubina

Ostravská banda
Conrad Harris, housle
Frederic Rzewski, klavír
Daan Vandewalle, klavír
Miroslav Beinhauer, klavír
Alvin Curran, jemenský šofar z rohu kudu
Petr Kotík, dirigent

Petr Kotík: Spontano (pro Frederica Rzewského;1964)
Frederic Rzewski: Satires (2015)
Frederic Rzewski: 6 Movements (2019) *světová premiéra
Petr Bakla: No. 4 (2013)
Alvin Curran: Shofar Rags (2019) *světová premiéra

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••



Čtvrtek, 29. 8. 2019
STRING QUARTET NIGHT
19:00 / Staré koupelny, Důl Hlubina

Quatuor Bozzini, Montréal
Slavíková Quartet, Ostrava

PART I
Carlos Soria*: Visiones Post-Mortem (2018)
Magdalena Johanna Beyer: Music of the Spheres (1938)
Ana Sokolović: Commedia dell'arte (2012)
Christian Wolff: Out of Kilter (String Quartet 5; 2019) *světová premiéra
Petr Kotík: String Quartet No. 1 (2007-2009)

PART II
Lucie Vítková*: NINE (2018)
Devin Maxwell*: Cloudseeding 10 (2018)
James Helgeson*: String Quartet (2016-18)

*rezidenti Institutu Ostravské dny 2019

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••



Pátek, 30. 8. 2019
OSTRAVSKÁ BANDA II
19:00 / Trojhalí Karolina

Ostravská banda
Hana Kotková, housle
Daan Vandewalle, klavír
Petr KotíkBruno FerrandisPeter Rundel, dirigenti

Miroslav Srnka: Eighteen Agents (2012)
James Falzone*: Punctuated Equilibrium (2018)
Petr Kotík: Wednesday at RW on Spring Street (2019) WP
Matt Simon*: Found Objects (2015)
Frederic Rzewski: A Dog's Life (2014)

WP = světová premiéra
*  = rezidenti Institutu Ostravské dny 2019

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••


 

Sobota, 31. 8. 2019
POSLEDNÍ VÝZVA
15:00 / Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Ostravská banda a sólisté
Lilianna Krych, dirigentka

Kimberley Farris-Manning*: almost touching (2019)
Michael Gancz*: Johnny Brook Sits on the Roof (2019)
David Zuckerman*: Fissao (2019)
Amin Sharifi*: Aposynthesy (2019)
Leo Chang*: Respond to Troy: Variation I (2017)
Edgars Rubenis*: A Particular Window (2019)

*rezidenti Institutu Ostravské dny 2019

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••


VEČER V OPEŘE
19:00 / Trojhalí Karolina

Symfonický orchestr Českého rozhlasu (SOČR)
Jiří Nekvasil, režie
David Bazika, scéna
Claudia Barainsky, soprán
Peter Rundel, dirigent

Petr Bakla: There Is An Island Above The City (2018) *světová premiéra
Morton Feldman: Neither (1977), na libreto Samuela Becketta

•• PROGRAM KONCERTU KE STAŽENÍ ••
••• TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH KE STAŽENÍ •••

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2020 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz