Gérard Buquet: Con Voce

"Vážené dámy, vážení pánové. Nejprve mi dovolte, abych se představil. Jmenuji se Gergely Lukács, pocházím z Maďarska a jsem tubistou Ostravské bandy. Skladba, kterou bych vám chtěl zahrát, je úplně nová a velice zajímavá, napsal ji Gérard Buquet a vznikla u příležitosti první mezinárodní soutěže ve hře na tubu v Ženevě, která se konala v lednu tohoto roku. Gérard Buquet je jedním z nejznámějších moderních hudebních odborníků ve světě tuby. Hrál s tak skvělými hudebníky, jakým byl třeba Pierre Boulez. Vyučuje soudobou hudbu na univerzitě v Karlsruhe a název jeho díla je Con Voce. Gerard o své hudbě řekl následující:

Chtěl jsem zachovat a sdílet jazyk současné hudbykonkrétně ten, který obohatil mou vlastní hudební kariéru, ten, který odkazuje ke třem významným skladatelům druhé poloviny 20. století, kterým chci tímto vzdát hold.Jsou jimi Helmut Lachenmann, Gérard Grisey a Pierre Boulez. Tito skladatelé pomohli rozšířit hrací techniky a tubový repertoár.

Myslím, že se jedná o jednu z nejnáročnějších a nejvíce strhujících skladeb tubového repertoáru. Obsahuje mnoho různých typů zvuku, které můžete pomocí tuby vytvořit. Například pomocí zpěvu přímo dovnitř nástroje, zatímco zároveň stlačujete jen polovinu klapek. Doufám, že se vám všem bude líbit. Užijte si toto mistrovské dílo."

Gergely Lukács

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz