Ostravská banda v Kolíně

Koncert Ostravské bandy pro německý rozhlas!!!
19. ledna 2013 ve 20:00, Stanice WDR-3, Kolín nad Rýnem
Klaus-von-Bismarck-Saal, WDR Funkhaus


Program světových premiér v rámci koncertní série „Ensemble Europa“

Ostravská banda, Petr Kotík, dirigent
s hosty Ars Choralis Coeln a Maria Jonas, soprán

Petr Cígler: Über das farbige Licht der Doppelsterne (2012)
Maria de Alvear: Open Sunshine (2012)
Alex Mincek: Subito: No. 2 (2012-13)
Christian Wolff: Trust (2012)
Petr Kotík: Nine + 1 (2012-13)

V rámci zájezdů českých orchestrů do zahraničí nemá koncert Ostravské bandy v Kolíně nad Rýnem obdoby: celý program je složen ze světových premiér. Dvě české a tři světové kompozice, objednávky Ostravské bandy a pořadatele koncertu WDR (Westdeutscher Rundfunk). Ke skladatelům patří světoznámí autoři jakým je Christian Wolff a Alex Mincek (laureát prestižní Guggenheimovy nadace pro rok 2012). Skladby byly napsány během několika posledních měsíců a dvě z nich (A. Minceka a P. Kotíka) byly dokončeny minulý týden.

Koncertní série „Ensemble Europa“ se zaměřuje na prezentaci evropských ansámblů a komorních orchestrů věnujících se soudobé hudbě. Koncert bude nahráván a vysílán rozhlasovou stanicí WDR ve čtvrtek 24. ledna ve 20:00 na stanici WDR 3. Můžete si jej poslechnout prostřednictvím webových stránek www.wdr3.de.

Ostravská banda je mezinárodní komorní orchestr, se sídlem v Ostravě, zaměřený na soudobou hudbu, se členy z Evropy a USA (na tento koncert je OB složena hráči z České republiky, Slovenska, Německa, Polska, Maďarska a USA). Orchestr Ostravská banda je podporován statutárním městem Ostrava, Ministerstvem České republiky, International Visegrad Fund, Česko-německým fondem budoucnosti a Siemens Foundation.

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2021 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz