Ostravan.cz: Dny nové opery Ostrava vyvrcholily Ayresovou Zahradou. Letošní bienále bylo mimořádně působivé a multižánrové

Publikováno: 31.8.2020

Poslední dílo festivalu NODO zaznělo v neděli v ostravském Divadle Jiřího Myrona. Richard Ayres a jeho podivuhodně groteskní dílo Č. 50 (Zahrada) zaznělo v interpretaci Ostravské bandy, sólového partu se ujal proslulý basista Joshua Bloom. Provedení řídil dirigent Bruno Ferrandis.

Festival NODO v letošním roce přinesl spektakulární program. Prezentovaná díla byla nesmírně zajímavá a pojednala celou řadu aktuálních i nadčasových témat, která jsou pro vnímání současného světa a chápání souvislostí signifikantní a důležitá. Precizní organizace, týmová spolupráce a citlivý výběr účinkujících se odrazily na skvělých výkonech, neméně důležitou součástí celkového vyznění byl také důmyslně volený prostor pro každou produkci. Dny nové opery Ostrava jsou připravovány s osobním zaujetím, péčí a mimořádným nasazením, jež se projevuje v celkové kvalitě tohoto festivalu, který lze za jeho dramaturgickou odvahu a nedogmatickou liberálnost řadit k nejvýznamnějším počinům svého druhu v Evropě.

 

Milan Bátor, Ostravan.cz / celou recenzi najdete zde >>>

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz