Cena Ministerstva kultury za přínos v oblasti hudby byla udělena Petru Kotíkovi

publikováno: 23.10.2017

Daniel Herman předal Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury pro rok 2017

Na Nové scéně Národního divadla byli vyhlášeni laureáti Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury pro rok 2017.

„Ceny Ministerstva kultury za přínos jednotlivým oblastem umění vyzdvihly tak jako v minulých letech mimořádné osobnosti hudebního, výtvarného i scénického umění včetně kinematografie, kde je v kategorii in memoriam ocenění rovněž připomínkou stého výročí narození laureáta Jiřího Brdečky. Všem oceněným děkuji za jejich skvělé dílo a upřímně jim blahopřeji.“
Daniel Herman

Státní ceny jsou udělovány za literaturu a za překladatelské dílo, Ceny Ministerstva kultury pak za přínos v oblasti divadla, hudby, výtvarného umění a architektury a za přínos v oblasti kinematografie a audiovize. Státní cena za literaturu pro rok 2017 byla udělena Jáchymu Topolovi. Porota ocenila zejména jeho román Citlivý člověk, který spisovatel vydal letos na jaře po osmileté pauze.

  • Státní cena za překladatelské dílo pro rok 2017 byla udělena anglistce paní Evě Kondrysové. Její jméno zůstane navždy spojeno především s legendární značkou Odeon a knihami Agathy Christie, Jane Austenové, Henryho Fieldinga nebo Johna Updika.
  • Cena Ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla byla udělena Petru Zuskovi.
  • Cena Ministerstva kultury za přínos v oblasti hudby byla udělena Petru Kotíkovi.
  • Cena Ministerstva kultury za přínos v oblasti výtvarného umění byla udělena Janu Solperovi.
  • Cena Ministerstva kultury za přínos v oblasti architektury byla udělena Věře Machoninové.
  • Cena Ministerstva kultury za přínos v oblasti kinematografie a audiovize byla udělena Jaromíru Kallistovi a Jiřímu Brdečkovi in memoriam.

zpět