PF 2019 s novou hudbou

Publikováno: 30.12.2018

Vážení a milí příznivci soudobé hudby!
 
Srdečně vás zdravíme na sklonku roku 2018 s dvěma novinkami a jednou rekapitulací:

Právě v těchto dnech byl vydán tištěný Report Ostrava Days 2017 (v angličtině): přepis přednášek vybraných lektorů a jejich diskusí s mladými skladateli Institutu Ostravské dny a kompletní přehled o dění na 9. bienále Ostravských dnů, včetně fotografií z místa činu a souhrnného katalogu naší práce od roku 2001. Do živých debat o soudobé hudbě tak vstupují v novém Reportu úvahy a názory skladatelů Christophera Butterfielda, Klause Langa, Marca Sabata, Kate Soper a Miroslava Srnky. K dispozici i elektronicky ve formátu PDF (pošleme na váš e-mail po přijetí dané částky). Reporty v tištěné podobě, i z minulých bienále, zašleme doporučeně poštou. Podrobnosti na našem webu.

10. bienále Ostravských dní se koná posledních deset dní v srpnu 2019. Plánujte dovolenou, pořádně jubileum oslavíme: 22 koncertů soudobé klasické hudby včetně performancí, elektronické hudby, mikrotonálního programu, Feldmanovy opery Neither nebo 18hodinového maratonu komorní a jiné hudby, a to za osobní účasti světově uznávaných skladatelů. Vše můžete aktuálně sledovat zde na našich stránkách www.newmusicostrava.cz a na facebooku.

Pro české a zahraniční publikum jsme letos připravili:

Velmi nás potěšila Cena Divadelních novin. V kategorii Hudební divadlo zvítězili režisér Jiří Nekvasil a dirigent Bruno Ferrandis za režii a hudební nastudování Hábovy šestinotónové opery Přijď království Tvé, kterou jsme produkovali v rámci festivalu NODO 2018, a to za přispění Davida Baziky a Jurije Galatenka a ve spolupráci s NDM. Ocenění by si také zasloužila stovka účinkujících, která se na této mimořádně náročné opeře podílela.
 
Těšíme se na Vás v příštím roce!
 
Vše nejlepší do roku 2019 přeje tým OCNH,
 
Petr Kotík, Kristýna Konczyna, Renáta Spisarová, Barbora Skálová, Václav Strýček, Lucie Fojtíková a Valerie Hendrychová

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2020 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz