Aktuálně.cz: Přeceněná whisky. Ostravský festival uvede českou operu o zajíci v pytli

Publikováno: 24.8.2020

Provedení své první regulérní opery nazvané Hibiki, Hibiki, vzhmoť! se na festivalu New Opera Days Ostrava tento pátek dočká skladatel Marek Keprt. Titul evokující dětské říkadlo ve skutečnosti kombinuje značku japonské whisky Hibiki s autorovou zálibou ve slovních hříčkách. „Mám rád posuny významů slov i věcí do jiných rovin a to se v mé opeře děje na několika úrovních, včetně obsahové,“ říká.

(...)

Světová premiéra Keprtovy opery jej zahájí tento pátek 28. srpna v ostravském Divadle Antonína Dvořáka. Oproti minulým ročníkům ubylo zahraničních hostů, více prostoru dostanou čeští skladatelé. Na programu jsou do 30. srpna dvě světové a tři české premiéry.

Druhou světovou premiérou bude hudebně-divadelní inscenace Nauka o afázii od Michala Rataje a Kathariny Schmitt. V českých premiérách publikum uvidí multižánrovou operu Muž v skafandri slovenského skladatele Miroslava Tótha, operu Svatba od kanadské skladatelky Any Sokolović a skladbu pro bas, ansámbl a soundtrack No. 50 (The Garden) britského skladatele Richarda Ayrese.

 

Boris Klepal, Aktuálně.cz / celý text článku najdete zde >>>

 

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2020 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz