Přijímáme přihlášky na Institut Ostravské dny 2021!

Publikováno: 25.11.2020

Přípravy na 11. bienále festivalu a institutu Ostravské dny 2021 jsou v plném proudu. Dneškem počínaje začínáme přijímat přihlášky na Institut! Tímto vyzýváme všechny skladatele, interprety i muzikology, aby se přihlásili a zažili tak jedinečnou atmosféru letní Ostravy a třítýdenního Institutu, na kterém se objeví řada lektorů a hostujících skladatelů.

Ostravské dny jsou mezinárodním pracovním prostředím pro skladatele, interprety či muzikology, ne školou. Po dobu tří týdnů pracuje cca 35 mladých hudebníků z celého světa se špičkovými osobnostmi z oblasti nové hudby. Práce institutu je zaměřena také na orchestrální kompozice. Rezidenčními orchestry a ansámbly jsou mezi jinými ONO / Ostrava New Orchestra (mezinárodní symfonický orchestr), Ostravská banda (mezinárodní komorní orchestr) a Canticum Ostrava (smíšený sbor). Účastníci dále mohou pracovat s řadou dalších ansámblů a sólistů. Institut nabízí neformální pracovní a studijní podmínky s individuálním přístupem. Na Institut navazuje desetidenní festival, na kterém budou provedeny vybrané skladby účastníků Institutu. Institut Ostravské dny bude probíhat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, festival pak v dalších šesti lokalitách Ostravy včetně bývalého dolu Hlubina či sakrálních prostor. I když nejde o školu v pravém slova smyslu, je Institut OD jednou z největších vzdělávacích akcí svého druhu na světě.

Více informací (v angličtině) naleznete zde nebo nás kontaktujte na skalova@newmusicostrava.cz. Můžete se k nám připojit také na facebooku.

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2021 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz