The World – Ostravská banda Solos

 

Současná hudba v éteru!

The World je nový online projekt Ostravského centra nové hudby, který si klade za cíl dostat hudbu 20. a 21. století k publiku i za časů, kdy nemůžeme překračovat hranice. V průběhu tří měsíců budou každou středu exkluzivně publikovány video/audio nahrávky sólových skladeb v provedení členů mezinárodní Ostravské bandy a sólistů dlouhodobě spolupracujících s Ostravským centrem. Proč „The World“? Tato unikátní videa budou nahrávána ve dvanácti zemích Evropy a USA, přehrát je však půjde kdekoliv. Nahrávky budou dostupné také na facebookovém profilu a YouTube kanálu Ostravského centra. Projekt je příspěvkem pro udržení živého umění za situace, kdy se nemůžeme setkávat na tradičních koncertech.

Účast na projektu potvrdilo zatím dvacet jedna umělců. Jejich videa vzniknou exkluzivně pro tento účel a budou doplněny komentářem, kterým každý umělec doprovodí svoji nahrávku. Program obsáhne hudbu 20. a 21. století, součástí budou skladby Aloise Háby, Luciana Beria, Petra Bakly, Isanga Yuna, Johna Cage, Klause Langa, Petera Ablingera, Alvina Currana, Iannise Xenakise nebo Elliotta Sharpa a Mira Tótha.

Zahájení The World – Ostravská banda Solos se ujme 1. května umělecký ředitel Petr Kotík, který na altovou flétnu zahraje novou kompozici, kterou právě dokončil. Další koncerty budou zveřejňovány každou středu na webu OCNH. Program online performancí budeme zveřejňovat postupně. Sledujte naše stránky!


Začínáme 1. května!

No. 1: Petr Kotík, New York
No. 2: František Výrostko, Martin;   Daniel Havel, Praha
No. 3: Gergely Lukács, Budapešť;   William Lang, New York
No. 4: Katalin Károlyi, Paříž
No. 5: Gareth Davis, Amsterdam

Další videa budou zveřejňována každou středu až do konce července.


Realizace „The World“ je umožněna díky podpoře Veroniky a Libora Winklerových, za jejichž kontinuální podporu děkujeme!

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2020 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz