Bienále Ostravské dny

Festival nové a experimentální hudby
14. srpna - 2. září 2017

Kompozice pro tři orchestry - světové premiéry soudobé klasické hudby – současná opera – maratón elektronické hudby – noční sóla a experimentální performance – díla mladé skladatelské generace - návraty k začátkům avantgardy - účast renomovaných skladatelů - mezinárodní Ostravská banda i Janáčkova filharmonie Ostrava a zahraniční  hosté - nová industriální místa

Festival Ostravské dny je unikátní příležitostí poznat nekompromisní hudební cesty 20. a 21.století!


Ostravské dny jsou žánrově zaměřeny na soudobou klasickou hudbu, a to povahy avantgardní, experimentální i riskantní. Festivalu předchází Institut, který umožňuje mladým skladatelům pracovat po tři týdny se světově  proslulými osobnostmi soudobé hudby. Festival Ostravské dny seznamuje veřejnost s díly, která nebyla dosud v České republice uvedena, či mají na festivalu svou světovou premiéru. Kompozice přímo na místě studuje v posledních dvou srpnových týdnech Ostravská banda, Janáčkova filharmonie Ostrava a sbor Canticum Ostrava i řada špičkových sólistů a dirigentů.

Pouze v Ostravě můžete v průběhu několika dní  slyšet díla avantgardistů, jakými byli John Cage, Karlheinz Stockhausen, Morton Feldman, György Ligeti nebo Iannis Xenakis. Na Ostravské dny pravidelně přijíždí skladatelé jako Christian Wolff, Alvin Lucier, Phill Niblock, Bernhard Lang, Rolf Riehm nebo Alex Mincek. Z interpretačních hvězd se na Ostravských dnech objevili např. Reinhold Friedrich, David Moss, Daan Vandewalle, Hana Kotková, Vilém Veverka či Annette Schönmüller.