Ostravské dny 2019

Institut a festival nové a experimentální hudby
Institut >> 12. - 31. srpna 2019
Festival >> 22. - 31. srpna 2019
Ostrava, Česká republika

 Světové premiéry soudobé klasické hudby – orchestrální kompozice  současná opera – zvukové instalace  maraton elektronické hudby – virtuózní sóla a experimentální performance – díla mladé skladatelské generace  návraty k začátkům avantgardy  účast renomovaných skladatelů – mezinárodní Ostravská banda a symfonický orchestr mladých ONO / Ostrava New Orchestra  zahraniční  hosté  
industriální i sakrální místa.

Festival Ostravské dny je unikátní příležitostí poznat autentická a nekompromisní díla 20. a 21. století!


Ostravské dny jsou žánrově zaměřeny na soudobou klasickou hudbu, a to povahy avantgardní, experimentální i riskantní. Festivalu předchází Institut, který umožňuje mladým skladatelům pracovat po tři týdny se světově  proslulými osobnostmi soudobé hudby a být u nastudování svých skladeb. Festival Ostravské dny seznamuje veřejnost s díly (většinou orchestrálními), která nebyla v České republice uvedena nebo mají na festivalu světovou premiéru. Kompozice přímo na místě studuje v posledních dvou srpnových týdnech Ostravská banda, Ostrava New Orchestra a sbor Canticum Ostrava i řada špičkových ansámblů, sólistů a dirigentů.


Sídlem orchestrů festivalu OD 2019 se opět stane komplex Trojhalí Karolina a Staré koupelny Dolní oblasti Vítkovice. Festival se koná dále na dalších čtyřech místech Ostravy v dosahu 15 minut.

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2020 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz