Institut Ostravské dny 2021

9. – 28. SRPNA

Lektoři a hostující skladatelé:

Eric Andersen
Raven Chacon
Alvin Curran
Milan Guštar
Petr Kotík
Bernhard Lang
George Lewis
Miya Masaoka
Luboš Mrkvička
Pavel Zemek Novák
Frederic Rzewski
Martin Smolka
Ana Sokolović
Christian Wolff

 


Výběr rezidentů-studentů probíhá na základě posouzení maximálně tří zaslaných partitur (i v procesu) a audio nahrávek (není podmínkou). Přijímáme skladby sólové, komorní až po skladby určené velkému orchestru, včetně skladeb pro smíšený sbor.

Doporučujeme vycházet z instrumentace rezidenčních těles (ke stažení zde).

Hlásíte-li se jako interpret, přiložte prosím k přihlášce vlastní nahrávky; adepty z řad muzikologů, hudebních teoretiků či redaktorů prosíme o zaslání motivačních dopisů.

Uzávěrka pro příjem přihlášek je 1. dubna 2021!

Postup pro podání žádosti je k dispozici zde (v angličtině). Zájemci mohou o bližší informace požádat písemně na skalova@newmusicostrava.cz. Pracovním jazykem Institutu je angličtina.

Kurzovné pro účastníky je 2 400 EUR / 2 800 USD (včetně ubytování v 1lůžkových nebo 2lůžkových pokojích v kampusu v centru Ostravy a stravy 3x denně). Na základě individuálních žádostí poskytujeme finanční pomoc a vybraným účastníkům udělujeme stipendia. Zvláštní podporu pak získávají zejména zájemci a zájemkyně z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a zemí východní Evropy.

Ostravské dny jsou mezinárodním pracovním prostředím pro skladatele, interprety či muzikology, ne školou. Po dobu tří týdnů pracuje cca 35 mladých hudebníků z celého světa se špičkovými osobnostmi z oblasti nové hudby. Práce institutu je zaměřena také na orchestrální kompozice. Rezidenčními orchestry a ansámbly jsou mezi jinými ONO / Ostrava New Orchestra (mezinárodní symfonický orchestr), Ostravská banda (mezinárodní komorní orchestr) a Canticum Ostrava (smíšený sbor). Účastníci dále mohou pracovat s řadou dalších ansámblů a sólistů. Institut nabízí neformální pracovní a studijní podmínky s individuálním přístupem. Na Institut navazuje desetidenní festival, na kterém budou provedeny vybrané skladby účastníků Institutu. Institut Ostravské dny bude probíhat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, festival pak v dalších šesti lokalitách Ostravy včetně bývalého dolu Hlubina či sakrálních prostor.


Další informace v angličtině zde >>> 

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2021 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz