Institut Ostravské dny 2019

12. - 31. SRPNA

Lektoři:
Petr Bakla
Chaya Czernowin
Isabel Mundry
Marc Sabat
Miroslav Srnka
Frederic Rzewski
Christian Wolff

Hostující lektoři:
Peter Ablinger
Richard Ayres
Alvin Curran
Peter Graham
Petr Kotík
Bernhard Lang
Klaus Lang
Rafael Nassif
Phill Niblock
Michal Rataj
Steffi Weismann


Výběr rezidentů-studentů probíhá na základě posouzení maximálně tří zaslaných partitur (i v procesu) a audio nahrávek (není podmínkou). Přijímáme skladby sólové, komorní až po skladby určené velkému orchestru, včetně skladeb pro smíšený sbor.

Doporučujeme vycházet z instrumentace rezidenčních těles (ke stažení zde).

Hlásíte-li se jako interpret, přiložte prosím k přihlášce vlastní nahrávky; adepty z řad muzikologů, hudebních teoretiků či redaktorů prosíme o zaslání motivačních dopisů.

Uzávěrka pro příjem přihlášek je 15. března 2019!

Postup pro podání žádosti je k dispozici zde (v angličtině). Zájemci mohou o bližší informace požádat písemně na skalova@newmusicostrava.cz. Pracovním jazykem Institutu je angličtina.

Kurzovné pro účastníky je 2 400 EUR / 2 800 USD (včetně ubytování v 1lůžkových nebo 2lůžkových pokojích v kampusu v centru Ostravy a stravy 3x denně). Na základě individuálních žádostí poskytujeme finanční pomoc a vybraným účastníkům udělujeme stipendia.

Ostravské dny jsou mezinárodním pracovním prostředím pro skladatele, interprety či muzikology, ne školou. Po dobu tří týdnů pracuje cca 35 mladých hudebníků z celého světa se špičkovými osobnostmi z oblasti nové hudby. Práce institutu je zaměřena také na orchestrální kompozice. Rezidenčními orchestry a ansámbly jsou mezi jinými ONO / Ostrava New Orchestra (mezinárodní symfonický orchestr), Ostravská banda (mezinárodní komorní orchestr) a Canticum Ostrava (smíšený sbor). Účastníci dále mohou pracovat s řadou dalších ansámblů a sólistů. Institut nabízí neformální pracovní a studijní podmínky s individuálním přístupem. Na Institut navazuje desetidenní festival, na kterém budou provedeny vybrané skladby účastníků Institutu. Institut Ostravské dny bude probíhat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, festival pak v dalších šesti lokalitách Ostravy včetně bývalého dolu Hlubina či sakrálních prostor.


Další informace v angličtině zde >>>