Institut Ostravské dny 2017

14. SRPNA - 2. ZÁŘÍ

Lektoři a hostující lektoři:
Muhal Richard Abrams (New York)
Richard Ayres (Amsterdam)
Christopher Butterfield (Victoria)
Petr Kotík (Ostrava / New York)
Bernhard Lang (Vídeň)
George Lewis (New York)
Roscoe Mitchell (New York)
Olga Neuwirth (Wien / Berlin)
Pavel Zemek Novák (Brno)
Frederic Rzewski (Brusel)
Marc Sabat (Berlín)
Salvatore Sciarrino (Milano)
Kate Soper (New York)
Miroslav Srnka (Praha)
Jennifer Walshe (Dublin)


Výběr rezidentů-studentů probíhá na základě posouzení předložených ne více než tří partitur (i v procesu) a audio nahrávek (není podmínkou). Přijímáme skladby sólové, komorní až po skladby určené velkému orchestru, včetně skladeb pro smíšený sbor.

Uzávěrka pro příjem přihlášek je 1. března 2017!

Postup pro podání žádosti je k dispozici zde (v angličtině). Zájemci mohou o bližší informace požádat písemně na info@newmusicostrava.cz. Pracovním jazykem Institutu je angličtina.

Kurzovné pro účastníky je 2 200 EUR / 2 600 USD (včetně ubytování v 1lůžkových nebo 2lůžkových pokojích v kampusu v centru Ostravy a stravy 3x denně). Na základě individuálních žádostí poskytujeme finanční pomoc a vybraným účastníkům udělujeme stipendia.

Ostravské dny jsou mezinárodním pracovním prostředím pro skladatele a interprety, ne školou. Po dobu tří týdnů pracuje cca 35 mladých hudebníků z celého světa se špičkovými osobnostmi z oblasti nové hudby. Práce institutu je zaměřena také na orchestrální kompozice. Rezidenčními orchestry a ansámbly jsou mezi jinými ONO (Ostrava New Orchestra), Ostravská banda (mezinárodní komorní orchestr), Canticum Ostrava (sbor) a Momenta Quartet (smyčcové kvarteto). Účastníci dále mohou pracovat s řadou dalších ansámblů a sólistů. Institut nabízí neformální pracovní a studijní podmínky s individuálním přístupem. Na Institut navazuje desetidenní festival, na kterém budou provedeny vybrané skladby účastníků Institutu. Institut Ostravské dny bude probíhat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, festival pak v dalších pěti lokalitách Ostravy včetně filharmonického sálu, prostor chrámových i industriálních.


Další informace v angličtině zde >>>