DNES POPRVÉ – nový symfonický orchestr ONO v Trojhalí Karolina

Publikováno: 27.8.2017

Dnes v 19 hodin se uskuteční  debut ONO – Ostrava New Orchestra.

Mezinárodní symfonický orchestr, jehož základ tvoří 85 hráčů z 20 zemí světa ve věku 20- 30 let, byl založen pro potřeby letošního festivalu Ostravské dny. Studenti a absolventi hudebních akademií zkoušejí soudobé skladby v Ostravě  intenzivně od 17. srpna. Pro jejich vystoupení vznikl „nový“ koncertní sál. Trojhalí Karolina je tak připraveno na nápor symfonické hudby.

K ONO se ze sólistů přidá dnes večer houslistka Hana Kotková, která v české premiéře provede houslový koncert slavného Salvatore Sciarrina. Holger Falk a Tamás Schlanger provedou dvojkoncert pro baryton, bicí a velký orchestr, který patří k nejvýznamnějším Xenakisovým skladbám. ONO diriguje dnes večer Bruno Ferrandis, Petr Kotík a Carl Bettendorf. 

„ONO mi připomíná Boulezův Lucerne Festival Academy, s tím rozdílem, že se zde soustředíme pouze na hudbu dneška. ONO je ve službě přítomným skladatelům, aby co nejlépe společně připravili festivalový program. S úrovní orchestru jsem velmi spokojen, ONO hraje soustředěně a s velkým zájmem“, podotýká německý dirigent Carl Bettendorf. ONO orchestr povede vedle Petra Kotíka také Bruno Ferrandis z Paříže a kanadský skladatel a dirigent Owen Underhill.

ONO má na programu v průběhu Ostravských dní celkem tři koncerty – ONO POPRVÉ (Trojhalí Karolina, dnes v 19.00), RADIKÁLNÍ MINULOST (Divadlo Antonína Dvořáka, 30.8. 20.00, rozhlasový debut v přímém přenosu) a ZÁVĚREČNÝ KONCERT (Trojhalí Karolina 2.9. 19.00).  Na programech ONO jsou díla Iannise Xenakise, Salvatora Sciarrina, Philla Niblocka, Mortona Feldmana, Richarda Strausse, Charlese Ivese, Johna Cageho, Bernharda Langa, Olgy Neuwirth a desítka kompozic rezidentů Institutu Ostravských dní, nejmladší skupiny skladatelů.

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2019 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz