ČRo Vltava: Současná hudba z elektrárny. Poslechněte si velké orchestrální zahájení festivalu Ostravské dny

Publikováno: 27.8.2021

K nejočekávanějším koncertům festivalu hudby dneška „Ostravské dny“ patří už 20 let jeho velké orchestrální otevření. To letošní má datum neděle 22. srpna a v opožděném přenosu jej vysíláme v Koncertu klasika 27. srpna. „Klasický“ bude koncert jen do té míry, že má strukturu klasického koncertního programu a jeho interpreti hrají na klasické nástroje, jejichž zvládnutí stojí léta dřiny a odříkání.

S „klasikou“ ale nemá nic společného. Přesvědčí vás o tom hned čtyři světové premiéry skladeb s letopočty vzniku 2020–2021. A také prostor, v němž se bude koncert konat. Ve velkorysém Trojhalí Karolina, které se promění v koncertní sál pro velký symfonický orchestr, se dříve vyráběla elektrická energie, která zásobovala okolní šachty, doly a hutě.

(...)

Orchestrální kompozice hrají na Ostravských dnech spojené mezinárodní orchestry Ostravská banda a ONO/Ostrava New Orchestra a z osmi sólistů otevíracího večera jmenujme např. houslistku Hanu Kotkovou, sopranistku Irenu Troupovou nebo tympanistku Kristýnu Švihálkovou. Dirigují Jiří Rožeň, Petr Kotík a Ondřej Vrabec.

Záznam koncertu si poslechněte zde >>>

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz