Harmonie: Ostravská banda podruhé a závěr Ostravských dnů 2021 v rukou PKF – Prague Philharmonia

Publikováno: 4.9.2021

Poslední dny letošních Ostravských dnů nabídly kromě jiného i další dvojici orchestrálních programů již tradičně v prostoru Trojhalí Karolina. Druhý program pro komornější obsazení Ostravské bandy proběhl ve čtvrtek 26. srpna.

(...)

Letošní Ostravské dny nabídly mimořádně velkou porci nové hudby v řadě tematických programů s celkově sevřenější, soustředěnější vnitřní dramaturgií. Řadu pozoruhodných světových premiér i kompozic patřících do kánonu současné hudby opět provedli hudebníci v čele s výtečnými světovými sólisty – vedle Hany Kotkové, Ondřeje Vrabce, Tamáse Pálfalviho, Miroslava Beinhauera či basklarinetisty Garetha Davise je nutné zmínit klavíristu Daana Vandewalleho, Irenu Troupovou, perkusistu Chrise Nappiho či cembalistu Jiřího Havrlanta a samozřejmě mnohé další.

Je také třeba uvést, že tento ročník byl i kvalitativně velice vyvážený, z hlediska představených skladeb i interpretačních výkonů. Jednotlivé večery Ostravských dnů zároveň citelně narostly v kolosální hudbou překypující, nezřídka až šestihodinové programy blížící se limitům možností posluchačů. I uměleckému řediteli Petru Kotíkovi během jednoho z takových večerů nezbývalo než uznat, že se jedná o „festival nekonečných délek“. Na druhou stranu, kde jinde na světě vznikne každé dva roky desetidenní prostor, v němž je možné živě slyšet takové množství kvalitní – a kvalitně provedené – hudby dneška. A neúnavná organizace Ostravského centra již vyhlíží další akce – nejbližší z nich je program Zásadní Bernhard Lang, naplánovaný na 16. listopadu v pražském prostoru DOX+.

Jan Borek, Harmonie / celou recenzi si můžete přečíst zde >>>

 

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz