Pro média

Normální hudba v Ostravě: blíží se 10. bienále festivalu Ostravské dny
Ostrava, 18. června 2019 ••• Bienále Ostravské dny (12. – 31. 8.) je hudební, společenská a umělecká událost mezinárodního charakteru, je to svět přivezený do Ostravy, je to kvas nápadů a přístupů k hudbě: Festival pro veřejnost a Institut pro mladé skladatele/rezidenty, třítýdenní akce v jednom – mezinárodní prostor pro setkávání skladatelů několika generací. Tým Ostravského centra nové hudby v čele s uměleckým ředitelem Ostravských dnů Petrem Kotíkem vybral letos na základě zaslaných partitur 35 rezidentů z celkem 13 zemí (Peru, Kanada, Lotyšsko, Velká Británie, Ukrajina, Česká republika, Jižní Korea aj.). Připojí se tak k téměř 250 rezidentům, kteří se Ostravských dnů zúčastnili od doby jejich vzniku v roce 2001. Institut je veden v angličtině.

Stáhnout tiskovou zprávu


 

Velké orchestry v ostravském industriálu!
Pro Ostravské dny bude hrát ONO i SOČR
Ostrava, 7. května 2019 ••• Festival Ostravské dny v průběhu svého srpného 10denního festivalu (22. - 31. 8.) připravuje dva mimořádné orchestrální koncerty. Bývalé průmyslové budovy pro Žofínskou huť a Koksovnu Karolina, na půli cesty mezi historickým centrem města a průmyslovou aglomerací Vítkovic, se promění v koncertní sál i divadelní scénu. Velké orchestrální zahájení festivalu se světovými i českými premiérami nových skladeb v Trojhalí Karolina se koná v neděli 25. srpna, festivalový závěr s avantgardní operou pak v sobotu 31. srpna. První koncert plný mimořádných výkonů má na starosti mezinárodní orchestr mladých hráčů ONO / Ostrava New Orchestra, závěru se zhostí Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Stáhnout tiskovou zprávu


 

Ostravské dny v srpnu 2019 podesáté!
18hodinový maraton, světové a české premiéry, Feldmanova opera i hudba pro Harley-Davidson 
Ostrava, 11. února 2019 ••• Nové kompozice psané pro festival, účast mladé generace i světoznámých skladatelů dneška, návraty k začátkům avantgardy a mimořádným skladbám posledních let, elektronická hudba i zvukové happeningy v nastudování špičkových sólistů a dirigentů, komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblů z Kanady a Rakouska. Od 22. do 31. srpna v Trojhalí Karolina, Dolní oblasti Vítkovice, Divadle Jiřího Myrona, ostravské katedrále i Dole Michal.

Stáhnout tiskovou zprávu

 

Kontakt

Kristýna Konczyna
Ostravské centrum nové hudby
Dr. Šmerala 1626/2
702 00 Ostrava
tel.: +420 777 613 184
pevná linka: +420 596 203 426
konczyna@newmusicostrava.cz

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2019 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz