Pro média

Finále Ostravských dnů 2021. Festival nekonečných délek a nekončících inspirací

11. bienále Ostravských dnů se uzavře v sobotu (28. 8.) večer. Na programu má do té doby ještě šest koncertů. Bizarní nástroje (šestinotónové harmonium, gongy ve vodní lázni, ozvučený fanfrnoch nebo pila, coby hudební nástroj), virtuózní sóla Johannese Wienerse (kontratenor), Miroslava Beinhauera (harmonium), Ondřeje Vrabce (lesní roh), Tamáse Pálfalviho (trumpeta). Účast hostujícího ansámblu z Tallinnu, česko-slovenský Dystopic Requiem Quartet nebo Pražský symfonický orchestr pod vedením Rolanda Kluttiga. Poslední dva dny 10denního festivalu hudby dneška, který nabízí koncerty nekonečných délek a nekončících inspirací: české a světové premiéry citlivých pozorovatelů současnosti. A první koncert v éteru: Český rozhlas Vltava vysílá dnes od 20:00 postpřenos z velkého orchestrálního zahájení.

Stáhnout tiskovou zprávu


 

Velký zájem o hudbu dneška a dalších šest dní na Ostravských dnech!

Festival provází od jeho letošního zahájení vysoká návštěvnost, o koncertní hudbu dneška je velký zájem především ze strany mladých návštěvníků. Po trojkoncertě v BrickHouse na Dole Hlubina (19. 8.), Dlouhé noci s osmnáctihodinovým programem a simultánními scénami (20. – 21.8.), Minimaratonem elektronické hudby (21. 8.) a včerejším velkým orchestrálním zahájením v Trojhalí Karolina pokračují Ostravské dny i v následujících dnech až do soboty 28. srpna (včetně). Trojhalí Karolina, Katedrála Božského Spasitele, BrickHouse Dolu Hlubina, Divadlo Jiřího Myrona nebo Janáčkova konzervatoř Ostrava: prostory pro orchestry, ansámbly, sóla, sbor i elektroniku. Ostravská banda i Pražská komorní filharmonie, brněnský BCO ansámbl i hudebníci z Tallinnu. Canticum Ostrava nebo Dystopic Requiem Quartet: před námi je ještě 12 koncertních událostí! 

Stáhnout tiskovou zprávu


 

Hudba dneška už zítra!!! Od 19. do 28. srpna na Ostravských dnech

Čtvrteční Start na Dole Hlubina a tři koncerty/performance v jednom večeru. V pátek začínající Dlouhá noc: 18hodinový maraton hudby, ale i happeningů FLUXUS nebo generativní opery v prostorách Divadla Jiřího Myrona (včetně sobotní pozdní snídaně) – V Galerii výtvarného umění v Ostravě začne v sobotu odpoledne Minimaraton elektronické hudby a potrvá až do půlnoci – Nedělní velké orchestrální zahájení v Trojhalí Karolina a mezinárodní symfonický orchestr ONO v pěti skladbách současných skladatelů, kteří budou u toho. To jsou jen první čtyři dny festivalu Ostravské dny, který pokračuje v centru Ostravy pak i v dalším týdnu, denně s několikahodinovými koncerty.

Stáhnout tiskovou zprávu


Hrajeme hudbu 21. století

Festival Ostravské dny (OD) nabídne během 10 dní (19. – 28. srpna) v postindustriálním Trojhalí Karolina čtyři orchestrální koncerty. Mezinárodní orchestr ONO – Ostrava New Orchestra zahraje v neděli 22. června. Ve světových premiérách skladeb současných umělců pokračuje v dalších dnech Ostravská banda. Interpreti od nás i z celé Evropy a USA prezentují hudbu dneška také během dvou unikátních maratonů nebo v programech Hlasy pro katedrálu či koncertu mikrotonální hudby. Nové skladby budou znít od řeky Ostravice, z galerií i Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Festival okupuje rovněž celý komplex Divadla Jiřího Myrona. Vše v dosahu 15 minut chůze. Závěr OD v sobotu 28. srpna patří PKF – Prague Philharmonia. I tento orchestr hraje hudbu, která vypovídá o současném stavu světa. Za programem Ostravských dnů stojí od roku 2001 umělecký ředitel pořádajícího Ostravského centra nové hudby Petr Kotík. Letos si tak připomeneme 20 let od prvního bienále festivalu.

Stáhnout tiskovou zprávu


Ostravské dny 2021. Hudba 21. století

Ostrava, 20. května 2021 ••• Ostravské dny ­představí ve dnech 19. až 28. srpna 2021 v plné šíři hudbu dneška a připomenou si 20 let od svého prvního bienále v roce 2001. Festival je postaven na osobní účasti skladatelů a interpretů z ČR a zahraničí; neformální atmosféře mezi interprety, hostujícími skladateli a publikem; účasti cca 200 hudebníků z Evropy a USA, kteří společně pracují dva týdny v Ostravě; na desetidenní přehlídce aktuální hudby s důrazem na světové a české premiéryúčasti orchestrů, ansámblů, sólistů, sboru;nabídce koncertů, maratonů, happeningů, opery a site specific projektů. Festivalu předchází a je s ním úzce spojen Institut pro mladé skladatele.

Stáhnout tiskovou zprávu


Vše připraveno. Ostravské dny startují za 14 dní!

Do Ostravy se zanedlouho sjedou asi dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 11. bienále jednoho z největších festivalů, který je zaměřen na otázky, problémy a koncepty soudobé tvorby. Jak dnes přemýšlejí o hudbě mladí skladatelé z Evropy, Ameriky nebo Asie? Jaké umělecké světy nabídnou ti nejzkušenější skladatelé a interpreti proslavení předními vydavatelskými labely, působením na prestižních univerzitách nebo (a to hlavně) svou originální, autentickou prací? Na která ikonická díla avantgardistů z dřívějška vzpomene festival tentokrát? Odpovědi na tyto a jiné otázky nalezneme během 10 festivalových dní během 19. – 28. srpna, a to na mnoha místech Ostravy – od Trojhalí Karolina, přes Divadlo Jiřího Myrona, Katedrálu Božského Spasitele až po BrickHouse v Dolní oblasti Vítkovice. Všude tam se budete mít možnost setkat s velkými orchestrálními skladbami, sborovou, komorní a elektronickou hudbou, site-specific performancemi nebo díly hnutí Fluxus. 

Stáhnout tiskovou zprávu

Kontakt

Kristýna Konczyna
Ostravské centrum nové hudby
Dr. Šmerala 1626/2
702 00 Ostrava
tel.: +420 777 613 184
pevná linka: +420 596 203 426
konczyna@newmusicostrava.cz

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz