Four Walls Full of Sound

22.8.2019, 22:30, Staré koupelny, Důl Hlubina

Opening Performance Orchestra hraje Philla Niblocka

Four Walls Full of Sound (60 minut)

Opening Performance Orchestra, koncept, elektronika
Milan Guštar, video

•• STÁHNĚTE SI PROGRAM KONCERTU ••
••• STÁHNĚTE SI TEXTY O AUTORECH A SKLADBÁCH •••

Skladba Four Walls Full of Sound představuje elektronický mix skladeb Philla Niblocka v interpretaci Opening Performance Orchestra. Integrální součástí živého provedení skladby je video volně ideově propojené se zvukovou části, jehož autorem je matematik a hudební skladatel Milan Guštar.OPENING PERFORMANCE ORCHESTRA je sedmičlenný soubor, který se téměř po dvou dekádách neveřejných hudebních i mimohudebních aktivit věnuje od roku 2006 vlastní hudební tvorbě. Hlukový konceptualismus ansámblu, hlásící se k výbojům hudební avantgardy 20. století i japonské noise music, je založen na myšlence tzv. fraction music a sloganu „žádné melodie - žádné rytmy - žádné harmonie“. Výsledkem jsou vlastní autorské skladby, např. série Fraction Music, jakož i reinterpretace skladeb jiných autorů, např. Inspirium Primum odkazující na představitele japonské noise music Hirošiho Hasegawy, Re:Broken Music navazující na destruovanou hudbu Milana Knížáka, Futuristické soirée vycházející z myšlenek italských futuristů s použitím intonarumori, nebo Chess Show jako osobitá vzpomínka na Johna Cage.

www.o-p-o.cz


 

OPO (Opening Performance Orchestra)

         OPO (Opening performance orchestra) je sedmičlenný soubor, který se téměř po dvou dekádách neveřejných hudebních i mimohudebních aktivit věnuje od roku 2006 vlastní hudební tvorbě. Hlukový konceptualismus ansámblu, hlásící se k výbojům hudební avantgardy 20. století i japonské noise music, je založen na myšlence tzv. fraction music a sloganu „žádné melodie – žádné rytmy – žádné harmonie“. Výsledkem jsou vlastní autorské skladby, např. série Fraction Music, jakož i reinterpretace skladeb jiných autorů, např. Inspirium Primumodkazující na představitele japonské noise music Hirošiho Hasegawy, Re:Broken Musicnavazující na destruovanou hudbu Milana Knížáka, The Noise of Art Futuristické soirée vycházející z myšlenek italských futuristů s použitím intonarumori, nebo Chess Show – osobitá vzpomínka na Johna Cage.

Four Walls Full of Sound

Skladba Four Walls Full of Sound (Čtyři stěny plné zvuku) představuje elektronický mix skladeb Philla Niblocka v interpretaci Opening Performance Orchestra. Integrální součástí živého provedení skladby je video volně ideově propojené se zvukovou částí, jehož autorem je matematik a hudební skladatel Milan Guštar.  

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2019 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz