Liza Lim: Gyfu

Dobrý den všem, moc zdravím z Rotterdamu!

Jmenuji se Eduardo Olloqui a jsem hobojista. S Ostravskou bandou spolupracuji od roku 2010. Ostravská banda je soubor současné hudby založený v roce 2005 Petrem Kotíkem a skládá se z muzikantů z USA a Evropy, kteří se specializují na soudobou hudbu.

Každý druhý rok se v českém městě Ostrava koná festival Ostravské dny. Na tomto festivalu se zabýváme hudbou 20. a 21. století, hrajeme díla žijících mladých i zavedených skladatelů, stejně jako klasiku 20. století. Festival se skládá ze dvou týdnů velmi intenzivní práce, během nichž zkoušíme jak orchestrální, tak komorní hudbu a sólové skladby. Během festivalu se koná velké množství koncertů, ale i další aktivity, jako jsou workshopy, mistrovské kurzy, přednášky atd.

Každá příležitost účastnit se tohoto festivalu je pro mě velkým potěšením. Ale toto léto, bohužel, kvůli okolnostem, které všichni víme, musel být festival zrušen*. Z tohoto důvodu vznikla tato skvělá iniciativa, ve které různí členové a spolupracovníci Ostravské bandy nahrávají u sebe doma skladby pro sólové nástroje s cílem pokračovat ve sdílení hudby.

Já se rozhodl nahrát skladbu australské skladatelky Lizy Lim pro sólový hoboj, která vznikla v roce 2011 na objednávku hobojové soutěže v Mnichově. Skladba se jmenuje Gyfu, a znamená to „dárek“.

Doufám, že se vám bude líbit!

Eduardo Olloqui

 

*Festival Ostravské dny je bienále a střídá se s operním festivalem NODO / Dny nové opery Ostrava. Páté bienále NODO se bude konat v termínu 28. – 30. srpna 2020 (pozn. OCNH).

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz