Essential Youth

úterý 15. listopadu 2022
19:00 Multifunkční sál DOX+

Světové orchestrální premiéry nové generace

ONO – Ostrava New Orchestra (mezinárodní)
Irvin Venyš, klarinet (Praha)
Martin Opršál, perkuse (Brno)
Petr Kotík, dirigent (New York/Ostrava) 

Liisa Hirsch: Canvas (2019, ext. 2022)
Adrian Demoč: Popínavá hudba (2022)
Ian Mikyska: Shan shui (2022)
Christian Ferlaino: Synthetics 1 – Floating (2022)
María de Grandi Ruzafa: Otesánek /Fairytale no. 1/ (2022)

KOUPIT VSTUPENKY ~

Ve Španělsku žijící slovenský skladatel Adrian Demoč (1985), estonská skladatelka koncertní, ale i filmové či divadelní hudby Liisa Hirsch (1984), italský skladatel, saxofonista a etnomuzikolog Christian Ferlaino (1981), český skladatel a interdisciplinární umělec Ian Mikyska (1994) a španělská skladatelka a houslistka María de Grandi Ruzafa (1998). Tento pestrý výběr umělců a jejich kompozice psané v roce 2022 nám představí způsob, jakým mladá skladatelská generace řeší problémy hudební (klasické) kompozice, s jakou senzibilitou přistupuje z uměleckého hlediska k prostředí soudobé společnosti. Umělecká a žánrová šíře tvorby mladých skladatelů a skladatelek z různých zemí Evropy bude v Praze ojedinělou konfrontací orchestrální hudby dneška. 

Essential Youth je již pátým příspěvkem do série zásadních koncertů, které Ostravské centrum nové hudby pořádá ve spolupráci s Centrem současného umění DOX již od roku 2018. Orchestrální skladby vznikly na objednávku OCNH a všechny zazní v Praze ve světové premiéře.

ONO – Ostrava New Orchestra – mezinárodní symfonický orchestr pro novou hudbu vznikl v roce 2017 jako rezidenční těleso pro festival Ostravské dny. ONO se skládá ze studentů a absolventů evropských hudebních akademií, kteří se cíleně zabývají interpretací soudobé hudby. Tento orchestr pracuje s předními dirigenty soudobé hudby, jakými jsou Johannes Kalitzke, Roland Klutig, Peter Rundel, Bruno Ferrandis, Jiří Rožeň a Petr Kotík. Od svého debutu před pěti lety je orchestr respektovaným tělesem, a to pro svou mimořádně kvalitní a zároveň nadšenou interpretaci současné hudby. 

 

Pro média

Tisková zpráva 22. 9. | .docx, .pdf
Tisková zpráva 12. 10. | .docx, .pdf
Tisková zpráva 2. 11. | .docx, .pdf

Fotografie | Adrián Demoč, Christian Ferlaino, Liisa Hirsch, Ian Mikyska, María de Grandi Ruzafa, ONO – Ostrava New Orchestra

 

Koncert podpořili

                        

 

                        

 

                                             

 

Mediální partneři

               

           

 

Ve spolupráci s

    

      
 

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz