Pozvání na koncert. Musica viva Pragensis: jubilanti Marek Kopelent a Petr Kotík

Publikováno: 7.12.2022

Přijměte naše pozvání na koncert pořádaný v rámci Cyklu soudobé hudby PKF – Prague Philharmonia, již příští pátek 16. prosince od 19:30 v pražském NoDu. Koncert připomíná životní jubilea dvou významných českých skladatelů, Petra Kotíka a Marka Kopelenta: ty spojuje mj. působení v souboru Musica viva Pragensis, který vznikl v roce 1961. 


Ve své generaci patří Marek Kopelent a Petr Kotík bez nadsázky mezi nejznámější mezinárodně uznávané české skladatele. Z toho důvodu a z důvodu jejich jubilea, pořádáme tento večer – koncert jejich skladeb a rozhovor, který bude moderovat Hana Dohnálková.

I když oba skladatelé žili, vyrůstali a pracovali v Praze (P. Kotík se roku 1969 odstěhoval do USA), jejich hudební a umělecká dráha je odlišná. Zatímco Marek Kopelent komponoval a realizoval svoje projekty na základě domácích a mezinárodních příležitostí a nabídek – podobně jako jeho předchůdci od Smetany k Martinů, dráha Petra Kotíka se dá spíše přirovnat ke kondici, v jaké pracovali skladatelé 18. století, a kterou znovu nastartoval John Cage.

V té pokračovali Kotík a jeho vrstevníci, například Frederic Rzewski, Cornelius Cardew a další. Od svých začátků organizoval Petr Kotík koncerty, na kterých se hrála jeho hudba a na kterých sám vystupoval a dodnes vystupuje jako dirigent a flétnista. 

Malý koncertní pohled do tvorby obou skladatelů spojený s diskusí slibuje výjimečný koncert a nevšední zážitek!

Více informací zde >>>

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2023 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz