Přijímáme přihlášky na Institut Ostravské dny 2023!

Publikováno: 29.11.2022

Přípravy na 12. bienále festivalu a institutu Ostravské dny 2023 jsou v plném proudu. Připomínáme, že již přijímáme přihlášky na Institut! Tímto vyzýváme všechny skladatele, interprety i muzikology, aby se přihlásili a zažili tak jedinečnou atmosféru letní Ostravy a třítýdenního Institutu, na kterém se objeví řada lektorů, hostujících skladatelů i interpretů.

Třítýdenní Institut a Festival Ostravské dny je jedním z největších letních programů zaměřených na novou hudbu. Institut sestává z přednášek, seminářů, diskuzí a individuálních setkání. Účastníci se aktivně podílejí na zkouškách svých skladeb, které jsou následně provedeny v rámci Festivalu Ostravské dny. Festivalový program zahrnuje etablované i začínající skladatele, mezinárodní komunitu hudebníků, dva rezidenční orchestry (85členný ONO – Ostrava New Orchestra a 35člennou Ostravskou bandu) a smíšený sbor. 

Kromě toho na Ostravských dnech vystupují další ansámbly, rezidenční smyčcové kvarteto a celá řada sólistů, kteří rovněž tvoří program Institutu (vedou workshopy a přednášky). Institut OD je úzce propojen s festivalem, na němž zaznívají skladby studentů-rezidentů, lektorů, hostujících skladatelů, a to vedle vybraných mistrovských děl nedávné minulosti.

Institut Ostravské dny bude probíhat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, festival pak v dalších lokalitách Ostravy včetně bývalého dolu Hlubina či sakrálních prostor. I když nejde o školu v pravém slova smyslu, je Institut OD jednou z největších vzdělávacích akcí svého druhu na světě.

Více informací (v angličtině) naleznete zde nebo nás kontaktujte na skalova@newmusicostrava.cz. Můžete se k nám připojit také na facebooku.

zpět

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz