Institut Ostravské dny 2023

#OD2023

14. srpna – 2. září

Lektoři a hostující skladatelé:

Peter Ablinger
Petr Bakla
Raven Chacon
Alvin Curran
Johannes Kalitzke
Petr Kotík
Zygmunt Krauze
Bernhard Lang
George Lewis
Amina Claudine Myers
Michal Rataj
Ana Sokolović
Miroslav Srnka
Henry Threadgill
Eric Wubbels
a další
 

Výběr rezidentů-studentů probíhá na základě posouzení maximálně tří zaslaných partitur (i v procesu) a audio nahrávek (není podmínkou). Přijímáme skladby sólové, komorní až po skladby určené velkému orchestru, včetně skladeb pro smíšený sbor.
Zároveň vyhlašujeme call for projects #OD2023. Kromě výše zmíněných kompozic přijímáme návrhy nových skladeb a projektů, a to pro následující eventy: 1) Preview v prostorách Malé Kodani, oblasti v centru Ostravy podél řeky Ostravice; 2) Minimaraton elektronické hudby v prostorách dolu Michal; 3) Site-specific projekty pro nově otevřená Jatka alias galerii PLATO.

Doporučujeme vycházet z instrumentace rezidenčních těles (ke stažení zde).

Hlásíte-li se jako interpret, přiložte prosím k přihlášce vlastní nahrávky; adepty z řad muzikologů, hudebních teoretiků či redaktorů prosíme o zaslání motivačních dopisů.

Uzávěrka pro příjem přihlášek je 15. března 2023!

Postup pro podání žádosti je k dispozici zde (v angličtině). Zájemci mohou o bližší informace požádat písemně na skalova@newmusicostrava.cz. Pracovním jazykem Institutu je angličtina.

Kurzovné pro účastníky je 2 500 EUR / USD (včetně ubytování v 1lůžkových nebo 2lůžkových pokojích v kampusu v centru Ostravy a stravy 3x denně). Na základě individuálních žádostí poskytujeme finanční pomoc a vybraným účastníkům udělujeme stipendia. Zvláštní podporu pak získávají zejména zájemci a zájemkyně z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a zemí východní Evropy.

Ostravské dny jsou mezinárodním pracovním prostředím pro skladatele, interprety či muzikology, ne školou. Po dobu tří týdnů pracuje cca 30 mladých hudebníků z celého světa se špičkovými osobnostmi z oblasti nové hudby. Práce institutu je zaměřena také na orchestrální kompozice. Rezidenčními orchestry a ansámbly jsou mezi jinými ONO – Ostrava New Orchestra (mezinárodní symfonický orchestr), Ostravská banda (mezinárodní komorní orchestr) a Canticum Ostrava (smíšený sbor). Účastníci dále mohou pracovat s řadou dalších ansámblů a sólistů. Institut nabízí neformální pracovní a studijní podmínky s individuálním přístupem. Na Institut navazuje desetidenní festival, na kterém budou provedeny vybrané skladby účastníků Institutu. Institut Ostravské dny bude probíhat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, festival pak v dalších šesti lokalitách Ostravy včetně bývalého dolu Hlubina či sakrálních prostor.


Další informace v angličtině zde >>>                                 Řekli o Ostravských dnech  >>>

Stáhněte si náš letáček >>>

 

 

Podporují nás

Tel.: +420 596 203 426
E-mail: info@newmusicostrava.cz
© Copyright 2022 Ostravské centrum nové hudby
Created by web-evolution.cz